Národní kola

DNES: V Portugalsku proběhne druhé semifinále

Dnes večer proběhne poslední semifinále „Festivalu Písně“.

Tradiční Festival de Canção pokračuje ve velkém tak, jak odstartoval v roce 2017, což nakonec přineslo Portugalsku první eurovizní vítězství. I letos je Festival udělán tak, aby bavil celou zemi stejně jako tomu bylo posledních 50 let. Portugalská televize se každý ročník snaží dělat v podobném duchu jako samotnou Eurovizi – natáčí pohlednice, přesunuje místo konání do jiných měst, využívá obdobných efektů a vytváří i originální grafiku.

Letos můžeme slyšet snad největší hudební rozmanitost v historii Festivalu a to samozřejmě za účelem zaujmout všechny generace a skupiny. Na seznamu najdeme typický portugalský pop, zastoupen je i portugalský rock, africký pop, brazilský funk, moderní hip hop, balady západního amerického (či britského) stylu, nebo písně připomínající Francii, s jejímiž obyvateli Portugalci udržují úzké vztahy, jak díky emigraci, turismu tak jazykové blízkosti.

V druhém semifinále se představí:

  1. Dubio feat. +351 – Cegueira
  2. Luiz Caracol e Gus Liberdade – Dói-me o País
  3. Judas – Cubismo Enviesado
  4. Kady – Diz Só
  5. Elisa Rodrigues – Não Voltes Mais
  6. Cláudio Frank – Quero-te Abraçar
  7. Tomás Luzia – Mais Real Que O Amor
  8. Jimmy P – Abensonhado

V sedmičlenné porotě zasedne mimo jiné loňský reprezentant Conan Osiris a reprezentantka z roku 1993 Anabela, která Portugalsku přinesla 10. místo. Porota i diváci udělí své hlasy v poměru 50 : 50. Čtyři nejlepší písně postoupí do finále, které proběhne 7. března. Moderátory opět budou Filomena Cautela, která se proslavila moderováním Eurovize v Lisabonu, a její dobří parťáci Vasco PaleirimInês Lopes Gonçalves.

Přímý přenos začíná ve 23:00 SEČ a živě jej můžete sledovat zde.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..