Národní kolaNovinky

Izrael představuje své písně pro Eden Alene

Jednu z těchto čtyř písní zazpívá Eden v Rotterdamu.

Eden Alene zvítězila v izraelské pěvecké show The Next Star. Tím si zajistila post reprezentantky Izraele na Eurovizi 2020 v Nizozemsku. Eden je devatenáctiletá zpěvačka, která se narodila v Jeruzalémě izraelsko-etiopijským rodičům. Zařazuje se tak do širokého zástupu kulturně a národnostně bohatých reprezentantů letošního ročníku Eurovize. Narozdíl od uplynulých let však není její song zvolen interně. Pro Eden byly napsány čtyři písně a 3. března v rámci show The Next Song for Eurovision zvolí odborná porota a diváci tu nejlepší možnou. Dnes byly právě tyto songy zveřejněny, a tak nám nebrání nic, abychom si je poslechli.

Izraelské písně pro Eden Alene:

 • Savior in the Sound   (Oren Emanuel, Talia Londoner, Uri Avni)
 • Roots   (Nathan Goshen, Stav Beger)
 • Rakata   (Gal Jo Cohen, Eyal Ishay, Zlil Kalifi, Eran Kashi)
 • Feker libi   (Doron Medalie, Idan Raichel)

Pojďme se podívat na několik zajímavostí. Tou první je fakt, že všechny písně (kromě Savior in the Sound) v sobě skrývají část v amharštině, což je semitský jazyk používaný na severu Etiopie. Mezi autory písní najdeme i pár velkých jmen. Hvězdný tým má za sebou především píseň Feker libi. Tu totiž složil Doron Medalie, autor vítězné písně z roku 2018 Toy, a Idan Raichel, izraelský umělec, který se zaměřuje na exotické, africko-arabské zvuky a byl zároveň součástí interval aktu během finále v Tel Avivu. Velká jména napsala i píseň Roots. Nathan Goshen je izraleská megastar, jehož písně bodovaly i v USA, a Stav Beger, který stál též při vzniku písně Toy. Jestli však mají tyto písně výhodu oproti zbylým dvěma, posuďte sami.

V rámci The Next Song for Eurovision bude vítězná píseň vybrána z 50 % odbornou porotou, 10 % porotou, kterou známe z show The Next Star, a z 40 % diváckým hlasováním. Která píseň je pro vás tou pravou pro Eden?

Kterou píseň by měla Eden zazpívat na Eurovizi 2020?
 • Rakata 63%, 22 hlasy
  22 hlasy 63%
  22 hlasy - 63% všech hlasů
 • Feker libi 14%, 5 hlasů
  5 hlasů 14%
  5 hlasů - 14% všech hlasů
 • Savior in the Sound 11%, 4 hlasy
  4 hlasy 11%
  4 hlasy - 11% všech hlasů
 • Roots 11%, 4 hlasy
  4 hlasy 11%
  4 hlasy - 11% všech hlasů
Celkově hlasů: 35
27. 2. 2020 - 6. 3. 2020
Hlasování ukončeno !

Jeden myslel na “Izrael představuje své písně pro Eden Alene

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..