NovinkyOstatní

Benny plánuje revamp písně a boj proti rasismu

Informaci uvedl na svém instagramu.

Benny Cristo se v pondělí 3. února stal oficiálně českým zástupcem na Eurovizi 2020 v Rotterdamu. Ačkoliv jsou jeho fanoušci nadšeni, mnoho Čechů i Evropanů jejich radost nesdílí. Pokud se oprostíme od těch, kteří nemůžou Benovi „odpustit“ to, že porazil jejich favorita, často se objevuje názor, že píseň potřebuje revamp. Song je dle mnoha eurovizních fanoušků perspektivní, moderní, se skvělým beatem, ale prakticky celé tři minuty na stejné lince, bez jakéhokoliv vývoje a gradace. Jako příklad uvádíme video reakcí z celého světa.

Zdá se, že Ben na tyto velmi časté komentáře slyší. Už po vyhlášení výsledků prozradil, že chystá změny a že si umí představit začít na pódiu v Ahoy aréně zcela klidně u piána a postupně své vystoupení rozvinout v bangerovou show. Nyní na svém instagramu prozradil, že hovořil se svým producentem, se kterým se domluvil na cestě do srdce Afriky, a to konkrétně do Keni. Právě tato cesta by měla být důležitá v přípravě eurovizní verze písně Kemama. Nepůjde však pouze o revamp písně, ale zároveň o připravované poselství, které by mělo varovat před stále se objevujícím rasismem. Ten Ben pocítil i z řad Čechů, kteří nepřenesli přes srdce skutečnost, že nás bude na evropské soutěži reprezentovat zpěvák, jehož otec pochází z Angoly.

Zdroj: Facebook

Bližší informace ohledně Benovy cesty do Keni lze očekávat v následujících dnech či týdnech. Jedno je však jisté. Na Eurovizi nezazní píseň Kemama tak, jak ji známe z videoklipu. Pokud i vy patříte mezi ty, kterým v písni chyběla gradace či různorodější linka, můžete očekávat, že vaše přání bude vyslyšeno. My Benovi držíme palce v přípravě finální eurovizní verze a už teď se na ni moc těšíme!

Client error: `GET https://graph.facebook.com/v10.0/instagram_oembed?url=https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fp%2FB8UITfQHZfo%2F&access_token=EAAG5hzKyxakBAEpb3ALpAZC7KaqksB0STp43hEt0ryNVGni55vBMRCBP2v3GBU7163ehfTE6mdoUpdIFRBKSo9CldRd5PKP9rWwwMYSIrGa3VIbtv7IjFrRzG1x8evdH1iCcm4jTZA2S2nPz0H0BaScuCCC4Tb5w3I4ozKL9kKIcLTLI7dq5nWeKmxQ3ZCZAIGf1iZBCU6PMFA3RQME6BBZCsDCPq1l52tVYZA4zXgcyzZAFDQkZBggnHhentPyOARswZD` resulted in a `400 Bad Request` response:
{"error":{"message":"The requested resource does not exist","type":"OAuthException","code":24,"error_subcode":2207045,"i (truncated…)

 

4 komentáře: „Benny plánuje revamp písně a boj proti rasismu

 • Vystoupení na Ukrajině bude. Kazí mi to trochu plány na sobotu, protože se Vidbir neskutečně vleče a nechtěl jsem na to koukat.

  Reagovat
 • Bena uznávám, ale přiznávám, že jeho písničky jsem nikdy nevyhledávala a video k písničce mně jakoby rušilo, příliš mnoho hluku kolem, takže zpěv zaniká a u tohoto typu skladby se těžko podle mně rozezná sloka od refrénu. Ale postupně si na Kemamu zvykám, dokonce se mi začíná i líbit díky Benově barvě hlasu. Teď jsem objevila toto: https://www.youtube.com/watch?v=ByQUiQmr6rU

  Reagovat
 • Profesionálním proruským trollům z Facebooku netřeba věnovat zvýšenou pozornost, protože přesně o tom jim jde – poštvat Čechy proti Čechům. Ben je jen momentální návnadou a rasa zástupným důvodem. Jestli začne všechny kritiky obviňovat z rasismu, pravděpodobně ho budou záhy hejtovat i ti, kterým dosud nevadil. Nekonečná spirála, nikam to nevede. Je lepší se nad to povznést a přijít s tak dobrou novou verzí, že nebude možné proti ní nic namítat.

  Takže velký palec nahoru za ochotu udělat revamp. Sice kvůli tomuto zdržení asi nelze čekat tradiční vystoupení v ukrajinském semifinále, které nám v obou předchozích případech pomohlo umlčet značnou část zahraničních hejtrů, ale zase než by tam zpíval nějakou provizorní verzi, asi je lepší si počkat. Pravda je, že z asi dvaceti zahraničních reakčních videí na Kemamu jsem nenarazil doslova ani na jedno, ve které by nezazněla adjektiva jako „flat“, „repetitive“ a „underwhelming“. Několika z nich taky vadil Benův fejkový (tentokrát jamajský?) přízvuk a retardující recitativ. Prostě přesně jako loni. 🙂

  Reagovat
 • Hrůza ty komentáře k barvě pleti. Doufám, že teď Benny tu písničku pořádně osolí a vytáhně nějaký super afro pop banger. Vždyť je přece parádní, když má i kořeny odjinud a dokáže s tak zajímavým dědictvím něco udělat a ještě reprezentovat vlastní zemi (nebo tu, kde se cítí doma). Na druhou stranu v ČR žije tolik lidí s angolskými předky, že se divím, že vůbec někoho překvapí, když někoho takového potká. Jen dak dál, Benny!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..