Národní kola

DNES: Finále lotyšské Supernovy

Již dnes se dozvíme jméno písně, která bude reprezentovat Lotyšsko na Eurovizi v Rotterdamu.


Odborná porota národního vysílatele LTV vybírala nejprve z 26 písní osm postupujících do finále. Díky divoké kartě se nakonec ve finále Supernovy představí 9 aktů. Poprvé v historii soutěže bude hlasování připadat pouze a jen na diváky. Ti budou moci rozhodnout svými hlasy odevzdanými přes internet, SMS nebo voláním. Zdá se, že k tomuto kroku bylo přistoupeno po stálých neshodách mezi diváky a porotou v konečné tabulce výsledků. I když porota nebude mít možnost hlasování, přesto se v národním kole objeví v meiznárodním složení – Maarja Merivoo-Parro (Raadio 2, Estonsko), Geruta Griniute (LRT, Litva), Petri Mannonen (Universal Music Group, Finsko) a Artis Dvarionas (producent Rádia SWH, Lotyšsko).

Účastníky finále jsou:

 1. Seleste – Like Me
 2. DRIKSNA – Stay
 3. Katrīna Bindere – I Will Break Your Heart
 4. Edgars Kreilis – Tridymite
 5. Katrīna Dimanta – Heart Beats
 6. Miks Dukurs – I’m Falling for You
 7. ANNNA – Polyester
 8. Bad Habits – Sail with You
 9. Samanta Tīna – Still Breathing

Mezi oblíbence fanoušků už teď patří Samanta Tina. Ta je považována za největší favoritku dnešního přenosu. Nutno dodat, že o účast na Eurovizi a reprezentaci Lotyšska bojuje už po šesté. Ve finále také najdeme lotyšskou reprezentantku z roku 2014 Katrīnu Dimantu či oblíbence především mladých divaček Edgarse Kreilise. Hodně se poslední dny mluví i o ANNNĚ zpívající o tričkách.

I vy si nejvíce přejete právě Samantu Tinu. Ta by dle vás měla odletět do Rotterdamu se svou písní z pera Aminaty Savadogo Still Breathing. Na druhé místo jste pak v naší anketě usadili ANNNU a o třetí místo se dělí Edgars Kreilis a Katrīna Dimanta. Kdo nakonec zvedne lotyšskou vlajku, se dozvíme za několik hodin!

Finále Supernovy můžete sledovat ve 20.25 SEČ na oficiálních stránkách LTV zde.

10 komentářů: „DNES: Finále lotyšské Supernovy

 • Katrina Dimanta alebo Miks.
  Jedine ich sa mi chcelo dopočúvať do konca. Nič extra, ale dá sa.

  Reagovat
 • Za mě jednoznačně Katrina Dimanta – Heart Beats, ale počítám se Samantou, kterou letos po delší době opět můžu, takže snad alespoň jedna z nich vyjde…

  Reagovat
 • Jedna z Katrin. Ale nadsena tedy nejsem, vsechny oblibene mi vyhodili. A tak nejak citim v kostech, ze to poserou a vyberou nejakou z tech nejvetsich srajd. 😀

  Reagovat
 • Nevím proč, ale moje komentáře se tu poslední dobou vůbec nezobrazují. 🙁

  Pokus číslo dva: U mne vede Katrīna Dimanta – Heart Beats.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..