ESCZ 2020Ostatní

ESC Arena hodnotí: At Least We’ve Tried (Karelll)

Co říká na píseň At Least We’ve Tried posádka našeho webu? Zjistíte právě teď!

V letošním roce jsme si pro vás připravili novinku. Všechny písně českého národního kola ESCZ 2020 ohodnotí redaktoři, editoři a administrátor webu ESC Arena. Přečtěte si jednotlivá slovní a číselná hodnocení a dejte nám vědět, jak moc s nimi (ne)souhlasíte.

4. Karelll – At Least We’ve Tried

Dominik

At Least We’ve Tried je přesně píseň, kterou jsem letos očekával. Neznámý interpret s velmi silnou, pomalou a kvalitní baladou, který příjemně překvapí. To je přesně Karelll! Na první poslech se mi skladba nezdála nijak příliš výjimečná, ale s dalším opakováním mi přirostla více a více k srdci. Myslím si však, že Karelll má letos velmi silnou konkurenci, a ač je skladba velmi dobře přijata kritiky, letos to nejspíše nebude na první příčku. I přesto doufám, že Karelll na národní kolo nezanevře a bude pokoušet štěstí i v dalších letech. Za mě zasloužená druhá příčka.

Hodnocení: 9

Josef

Jak se některé písně při opakovaném poslechu propadají, tak jiné naopak stoupají. A Karelll s písní At Least We’ve Tried je právě ukázkovým příkladem takového posunu. Zpočátku zněla jeho píseň jako jedna z mnoha průměrných, ale kvalitních klavírních zamilovaných balad. Je ale poznat, že ve Velké Británii ví naprosto přesně, jak tuhle hudbu dělat, a odráží se to i na Karlllovi, který si toto vzdělání dovezl domů a nyní sklízí zasloužené plody své práce, která je odvedena profesionálně a není příliš věcí, co bychom této písni mohli vytknout. Snad jen to, co sám Karelll ovlivnit nemůže – po úspěchu Duncana minulý rok se dá očekávat nárůst podobně klidných písní s klavírem, právě proto, že se ukázalo, že méně může občas i na Eurovizi znamenat více a jsou okamžiky, kdy hudba vítězí nad divokou show. Podporu bude mít určitě u mezinárodních porotců, ale vlivem známých jmen české hudební scény v národním kole nejspíše neobsadí přední příčky u online hlasování, což v konečném součtu na vítězství stačit nemusí. Otázkou je, jestli by neměl snazší boj třeba minulý rok, kdy byla kvalita soutěžních písní v národním kole jinde. V budoucnu bych byl moc rád, kdyby nás Karelll s podobně kvalitní písní na Eurovizi reprezentoval. Rok 2020 to ale nejspíš nebude.

Hodnocení: 9

Honza

Karelll je velmi zajímavý mladý umělec. Už po zhlédnutí jeho předchozích počinů jsem pochopil, že ví, jak se dělá kvalitní hudba. At Least We’ve Tried není výjimkou. Píseň zní přesně tak, jak bych si představoval moderní baladu, tříčtvrťový takt navíc písni velmi sluší. Za reprezentaci Karlllem bychom se rozhodně stydět nemuseli, své fanoušky si už teď našel i v mezinárodní eurovizní komunitě. Očekávám i vysoké umístění od ESCZ poroty. Po vítězství pomalé písně to však mají v dalším roce balady většinou komplikované.

Hodnocení: 7

Vladimír

Tentokrát musím přiznat, že ve srovnání s ostatními finalisty letošního ročníku, mě Karlllova písnička oslovila asi nejméně. Nemám potřebu si ji pouštět pořád dokola, tak jako ostatní songy. I když první minuta skladby slibuje, že přijde nějaký wow efekt, tak toho se v mém případě nedočkám a píseň pokračuje víceméně ve stejné poloze. Proto si myslím, že by na eurovizi mohla dost zapadnout. I když mi na At Least We’ve Tried chybí již zmiňovaný wow efekt třeba ve formě vyšší gradace, tak i přesto oceňuji její křehkost, procítěnost a intimnost, s kterou ji Karelll dokázal představit světu.

Hodnocení: 4

Pavel

Karelll, kterého jsem osobně sám dosud neznal, překvapil poměrně světově znějící baladou. Čekal jsem od něho něco trochu jiného. I přestože píseň nezní špatně, ke Karlllovi by se mi hodila spíše nějaká veselejší kytarovka. Tříčtvrteční rytmy na mě vždy platí, a i přestože právě rytmus písni dodává zajímavost, nemohu v ní najít to ,,něco” navíc. Něco, co by mě udrželo až do konce a co by mě přimělo si píseň pustit znovu. Karelll je jistojistě dobrý skladatel i zpěvák a píseň At Least We’ve Tried není vůbec špatná, nicméně můj vkus zcela neoslovila a v letošním výběru mám jiné favority.

Hodnocení: 6

Tereza

Vůbec nejsem baladový typ a často je před Eurovizí přeskakuji. Každopádně tento kousek od Karllla mě velice mile překvapil. Balada je laděna do západního stylu, takové jaké často slýchávám v rádiu od (především) britských umělců. Celkově mi píseň přijde jako perfektní mix stylu Duncana Lawrence a britských balad. Tuto píseň si zaručeně dokážu představit ve finále Eurovize, plyne velmi „smooth“ a na konci má parádní náboj. Mysím, že by vystoupení rozhodně oslovilo porotu i diváky. Čím víc tuto píseň poslouchám, tím větší mám husí kůži. Well done, Karelll!

Hodnocení: 7,5

Daniel

„At Least We’ve Tried” mě zaujala z celého výběru nejméně. Je na můj vkus až moc obyčejná, vleklá, ničím mě bohužel nepřekvapila, ačkoli refrén je chytlavý. Věřím, že by si své fanoušky Karelll v Rotterdamu našel, ale mezi ostatními 40 reprezentanty by mohl zapadnout. To soudím hlavně podle toho, jak sám uvedl, soustředil by se především na hudbu. Podle mě by bylo třeba zapracovat i na stagi – skladba podle mě nemá takovou sílu sama o sobě jako například loňská vítězná píseň „Arcade“.

Hodnocení: 6

Celkové hodnocení pro At Least We’ve Tried: 6,93

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..