NovinkyReprezentanti

Severní Makedonii bude reprezentovat Vasil Garvanliev

Severní Makedonie odhalila svého reprezentanta na Eurovizi 2020 v Rotterdamu. Stal se jím Vasil Garvanliev, známý též jednoduše jako Vasil.

Vasil není na Eurovizi žádným nováčkem. Již minulý rok, kdy za Severní Makedonii úspěšně soutěžila Tamara Todevska s písní Proud, byl totiž součástí doprovodných vokálů. Svou pěveckou dráhu Vasil zahájil již ve svých 7 letech, když se zúčastnil dětského festivalu Marionka, jednoho z nejpopulárnějších svého druhu v Makedonii. O tři roky později se se svou rodinou přestěhoval do Spojených států, kde působil jako sólista v Chicagském dětském sboru. Od popového zpěvu nakonec přešel k opeře a po boku předních umělců začal vystupovat na festivalech po celém světě. Po čase stráveném v italském Miláně jeho mimořádný talent ocenila i Královská hudební konzervatoř v Torontu, na kterou byl přijat s plným stipendiem. V největším kanadském městě nakonec strávil celých 9 let. Do rodného makedonského města Strumica se vrátil v roce 2018, kde ho krajané odměnili vyprodaným koncertem. Vasil rovněž dále pokračuje v úspěšné tvorbě a pracuje na nových písních, které se můžete poslechnout níže.

Zatím poslední Vasilova píseň Patuvam z října loňského roku:

 

Zpěvákovým mottem je: „Tam, kde slova selžou, zpívej.“ „Jsem nesmírně poctěn, že mohu reprezentovat svoji zemi na Eurovizi v Rotterdamu a nemohu se dočkat, až uplatním své zkušenosti a znalosti při vytváření této kouzelné pouti, jež se dotkne srdcí lidí napříč Evropou,“ okomentoval zpěvák svoji účast na příštím ročníku Eurovision Song Contest.

Vasilova soutěžní píseň bude představena později.

Minikoncert sedmi tradičních makedonských písní ve Vasilově podání:

 

Zdroj: eurovision.tv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..