Národní kola

DNES: První semifinále MGP 2020 v Norsku

Startuje tak šestitýdenní maraton norského národního kola.

Norsko letos slaví 60. účast na Eurovizi, a tak se televize NRK rozhodla uspořádat velkolepý ročník Melodi Grand Prix, které se bude skládat ze šesti napínavých přenosů. V každém z pěti seminále se představí 4 semifinalisté, kteří budou bojovat o jedno jediné finálové místo. Zároveň se vždy v každém z pěti večerů představí jedna píseň, kterou NRK nominovalo rovnou do finále. To tak bude obsahovat desítku počinů, ze kterých pouze diváci vyberou reprezentanta Norska na Eurovizi v Rotterdamu.

Dnes večer je na programu právě semifinále číslo 1. V něm se představí první čtveřice zájemců o únorové finále. Ti nejprve živě odprezentují své písně, následně porota a televizní diváci vyberou nejlepší dvojici a z té pak opět kombinace diváků a poroty rozhodne o vítězi, který se připojí k již kvalifikované pětici finalistů. O výsledcích dokonce budete moci rozhodnout i vy. Hlasování totiž bude probíhat skrze oficiální stránky a ten, kdo si na nich vytvoří účet, bude moci v každé etapě (duelu) odevzdat svůj hlas.

A kdo že bude dnes večer bojovat o finálové místo?

Mírným favoritem tohoto semifinále se zdá být zpěvačka Raylee se svou písní Wild. Bez šance však ale není nikdo z této čtveřice. Bude tak velmi rozhodující, jak interpreti zaujmou během živého vystoupení. Vedle čtveřice semifinalistů se představí i první automatický finalista. Tím je zpěvák Sondrey s písní Take My Time. Všechny písně si můžete pustit kliknutím na daný název.

Koho si přejete vidět opět ve finále 15. února?

Přímý přenos startuje v 19:50 SEČ a živě jej budete moci sledovat na oficiálních stránkách NRK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..