Národní kolaNovinky

Albánské drama: proběhlo hlasování fér?

Byly zveřejněny detailní výsledky jednotlivých porotců.

Neuběhl ani den od finále Festivali i Këngës a už nyní se na sociálních sítích řeší, zda nedopadly výsledky tak trochu „na přání“ albánské produkce. Tato domněnka byla nyní umocněna zveřejněním žebříčků jednotlivých pěti porotců. Shodu na prvním místě měli všichni tři zahraniční hosté. Christer Björkman, Dimitris Kontopoulos i Felix Bergsson dosadili na stupeň nejvyšší Elvanu Gjatu a její píseň Me tana. Téměř jednohlasně se shodli i na druhém a třetím místě, které přiřadili Arileně Ara a Saře Barjaktari. „Zajímavější“ pak jsou ale žebříčky dvou albánských porotkyň. Rita Petro si nejvíce oblíbila právě vítěznou Arilenu, Elvana se mohla radovat pouze z pátého místa. O drtivé vítězství však Elvanu obrala pátá porotkyně Mikaela Minga. Tu sice nejvíce zaujal Bojken Lako, avšak Arilenu zařadila na solidní druhé místo. Nejvíce favorizovanou píseň Me tana pak odměnila dokonce předposledním místem. Tím se tak z výhry mohla radovat právě Arilena Ara, která o 3 body porazila Elvanu Gjatu. Na celkovou tabulku se můžete podívat zde:

Zdroj: ESC Extra

Můžeme si říct, že Me tana jednoduše není šálek čaje pro albánské porotkyně. Navíc není žádným tajemstvím, že Albánci si potrpí na teskné balady a silné hlasy. Na povrch ale vyšla ještě další zajímavost. Mezi producenty letošního festivalu najdeme jméno Vera Grabocka. Dle dostupných informací je tato dáma manažerkou právě vítězky Arileny. A aby toho nebylo málo, sama moderátorka Festivali i Këngës 58 se dnes na svém instagramovém účtu svěřila, že se stydí za výsledky albánských členek poroty. Elvana Gjata poblahopřála vítězce, ale vrátit se do albánského národního kola neplánuje.

Zda se jedná o systémovou korupci albánské televize, či pouze o shodu náhod, se asi nijak nedozvíme. Jedno je ale jisté. Do Rotterdamu pojede Arilena Ara se svou písní Shaj. Ta ale s největší pravděpodobností ponese název Curse a bude zpívána tak, jak byla původně napsána – tedy v angličtině.

 

 

Kdo měl podle vás vyhrát Festivali i Këngës 58?
 • Elvana Gjata 80%, 16 hlasů
  16 hlasů 80%
  16 hlasů - 80% všech hlasů
 • Arilena Ara 10%, 2 hlasy
  2 hlasy 10%
  2 hlasy - 10% všech hlasů
 • někdo jiný 10%, 2 hlasy
  2 hlasy 10%
  2 hlasy - 10% všech hlasů
Celkově hlasů: 20
23. 12. 2019 - 23. 11. 2021
Hlasování ukončeno !

Jeden myslel na “Albánské drama: proběhlo hlasování fér?

 • Proč se mi zdá, že v poslední době je všechno kolem Eurovize zmanipulované a nefér? 😁😁

  Škoda, že Elvana nepřemýšlí nad návratem, ale asi se ji ani nedivím…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..