JESCNovinky

JESC 2019: Tiskové konference

I na dětské Eurovizi v Polsku jsme mohli vidět několik tiskových konferencí.

Vždy se v místě konání Eurovize pořádají také tiskové konference pro přítomné novináře a nejinak je tomu i na dětské Eurovizi. Tiskové konference byly zatím čtyři – s vedením města Gliwice, s ředitelem televize TVP a výkonným producentem Jonem Olou Sandem, s trojicí moderátorů a pak se všemi devatenácti interprety najednou. Poslední tiskovou konferencí bude zítřejší konference s vítězem Junior Eurovision 2019, která se uskuteční hned po skončení přímého přenosu. My vám fotografie z vítězné tiskovky přineseme nejpozději v pondělí.

Ze zajímavostí ze čtyř zmíněných tiskových konferencí zmiňme některé zajímavosti. Generální ředitel polské televize TVP Jacek Kurski děkoval především EBU za to, že Polsku umožnila pořádat po svém historickém úspěchu a vítězství letošní ročník dětské Eurovize. Ze stran novinářů padl dotaz ohledně novinky, kterou letos bylo otevření press centra až při konání druhých zkoušek. Novináři se obávali, jestli toto neplánuje EBU implementovat i na dospělé Eurovizi. Výkonný producent Jon Ola Sand však všechny přítomné uklidnil, protože něco podobného se rozhodně neplánuje. Jsou si však vědomi toho, že úplně první vystoupení na jevišti během prvních zkoušek je pro samotné interprety důležité a možná dojde k tomu, že při prvních zkouškách, které novináři vidí v press centru na obrazovkách, uvidí až další opakování, ale ne úplně první pokus. Další otázka mířila na Kazachstán a vzájemnou spolupráci na poli Eurovize. Jon Ola Sand zdůraznil, že je velmi spokojen s prací, kterou Kazachstán dětské Eurovizi věnuje, a že probíhá vzájemná spolupráce ohledně poskytovaných služeb EBU a možného budoucího získání řádného členství v EBU. Není tak aktuálně v plánu účast Kazachstánu na dospělé Eurovizi. Jacek Kurski z TVP také zmínil, že Polsko by v případě opětovného vítězství rádo pořádalo Junior Eurovision i v příštím roce, ale zároveň si jsou vědomi, že už pořádání letošního ročníku je pro ně obrovská pocta, která není automatická v případě vítězství v dětské Eurovizi.

Během tiskové konference s moderátory padala většina dotazů na loňskou vítězku Roksanu Węgiel (zvanou též Roxy), ale například moderátorka Ida Nowakowska, která je i tanečnicí, prozradila, že během nedělního finálového přenosu v jednom z vystoupení také zatančí a diváci si ji tak užijí nejen v roli moderátorky, ale také jako tanečnice. Spolu se svým kolegou Aleksanderem Sikorou, který je i lifestylovým novinářem, oba chválili Roksanu za její profesionalitu během moderování letošního ročníku dětské Eurovize.

Velkým překvapením pro všech 19 finalistů letošního ročníku byl předtočený videopozdrav od letošního vítěze dospělé Eurovize – Duncana Laurence. Zároveň pak několik dotázaných reprezentantů odpovědělo, že účast na dětské Eurovizi je jejich splněným snem, za kterým by následovala i účast na její dospělé verzi. Plánují se i nadále věnovat hudbě, aby si mohli jednou splnit i tento druhý sen. Byli jimi například Matheu z Nizozemska, Carla z Francie nebo Darija ze Srbska. Níže se můžete podívat na naše fotografie z tiskové konference soutěžících.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..