Národní kolaNovinky

Albánie potvrdila jména 20 finalistů národního kola

Tradiční Festivali i Këngës 58 již zná své účinkující.

Každý rok se rojí spekulace o účinkujících v různých národních kolech napříč Evropou a ani Albánie není výjimkou. Po údajném úniku seznamu účinkujících televize RTSH tato jména potvrdila koncem tohoto týdne. Kromě velkých jmen albánské hudební scény na soupisce Festivali i Këngës 58 najdeme i mnohé bývalé účastníky albánského národního kola i samotné Eurovize. Tou je právě Olta Boka, kterou si mnozí pamatují z Bělehradu v roce 2008, kdy ve finále obsadila 17. místo. Velkými oblíbenkyněmi fanoušků jsou pak Arilena Ara a Elvana Gjata.

 1. Albërie Hadërgjonaj
 2. Aldo Bardhi
 3. Arilena Ara
 4. Bojken Lako
 5. Devis Xherahu
 6. Eli Fara & Stresi
 7. Elvana Gjata
 8. Era Rusi
 9. Gena
 10. Genc Tukiqi
 11. Kanita Suma
 12. Kamela Islamaj
 13. Kastro Zizo
 14. Olta Boka
 15. Renis Gjoka
 16. Robert Berisha
 17. Sara Bajraktari
 18. Tiri Gjoci
 19. Valon Shehu
 20. Wendi Mancaku

Tradičně se na albánské národní kolo Festivali i Këngës 58 můžeme těšit v předvánočním čase, přesné datum zatím nebylo zveřejněno. Těšíte se na první národní kolo nové sezóny? Co od finalistů a od Albánie očekáváte?

UPDATE (29.10.2019): Semifinále albánského národního kola se uskuteční ve čtvrtek 19.12. a v pátek 20.12., finále pak bude následovat v neděli 22.12.2019.

3 komentáře: „Albánie potvrdila jména 20 finalistů národního kola

 • Vypadá to, že Bors opouští ČT. 🙁 Kdo ho nahradí v ESCCZ?

  Reagovat
  • S výběrem našich finalistů pro nadcházející národní kolo ještě pomáhal, uvidíme k jakým změnám v rámci delegace dojde. Až budeme vědět, určitě se s vámi o to podělíme.

   Reagovat
 • S Albánií to nesouvisí, ale viděl jste někdo dnes na fb nebo instagramu Eurovision jejich stories k výročí samostatnosti ČR? Přijde mi to jako nesmysl když dneska slavíme výročí vzniku Československa a samostatný jsme od 1993

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..