Novinky

Potenciální vítězové dnešního večera

Přímý přenos finále Eurovision Song Contest již klepe na dveře. Kdo to dnes celé může vyhrát?

Každého jistě zajímá, kdo vyhraje 64. ročník Eurovize. Na skutečný verdikt si musíme počkat do dnešní hluboké noci, avšak spekulovat o možných vítězích můžeme.

Sázkaři mají jasno již od začátku března a svůj názor dodnes nikterak nezměnili. Vlastně naopak. Vloni kyperská zástupkyně Eleni stoupala a stoupala, až těsně před finále vyšplhala na stupeň nejvyšší. I přesto se z vítězství radovala Netta z Izraele. Letošní rok v tomto ohledu žádné drama nedopustil. Duncan Laurence po čtvrtečním semifinále odskočil všem svým konkurentům o mílové kroky. Sázkaři tak s neuvěřitelnou 46% pravděpodobností věří právě zástupci Nizozemska.

Za ním se však dějí mnohem napínavější souboje. Už po prvních zkouškách minulý týden strmě vystoupala Austrálie a dnes je druhou největší favoritkou na výhru právě Australanka Kate Miller-Heidke. Nutno ale dodat, že její šance na výhru je „pouze“ 11 %. Navíc se o druhé místo prakticky dělí se zástupcem Švýcarska Lucou Hännim. Ten po prvních zkouškách naopak spíše klesal, ale čtvrteční semifinále ho vystřelilo vzhůru. Luca zároveň opanoval Spotify napříč Evropou a jeho rudé propracované vystoupení může zaujmout jak odborné poroty, tak i diváky těšící se na pořádnou party. Jak Austrálii tak Švýcarsku však může lehce uškodit fakt, že právě tyto písně vystupují ihned po sobě a po nich vše zakončí další party, konkrétně ze Španělska.

Že soutěž umí být překvapivá, není žádným tajemstvím. Proto nemůžeme zavrhnout ani další soutěžní země, které si na výhru brousí zuby. Zapůsobit může i Švéd John Lundvik, jehož vystoupení zaujme diváky napříč věkovým spektrem. Mahmood z Itálie pak může nalákat hlasující svou tajemnou a velmi individuální atmosférou, která v letošním finále zřejmě nemá obdobu. Další země by už byly skutečným překvapením. Island, Ázerbájdžán, Norsko, stále padající Rusko nebo Francie spíše zaujmou jen jednu hlasující složku a jejich bodový součet by na výhru stačit neměl.

Co tedy říct závěrem? Nizozemsko se stalo supervelkým favoritem letošního finále. Austrálie, Švýcarsko, Itálie nebo i Švédsko však nenechají Duncana vyhrát zadarmo. Nejdůležitější však je si dnešní večer užít, a tak příliš nepřemýšlejte nad bookmakery, ponořte se do eurovizní atmosféry a fanděte těm, kteří by měli vyhrát podle vašich preferencí!

8 komentářů: „Potenciální vítězové dnešního večera

 • Ak dobre rozumiem, „názor“ tipovacích kancelárií sa tvorí z výšky vkladu na jednotlivé piesne. Koľkokrát si už tipujúci poplakali, nielen čo sa ESC týka. .. Nevravím, že Holandsko zaručene nevyhrá, len by som sa radšej držala pri zemi v tomto ohľade, aj tak drvivá väčšina divákov to dnes uvidí 1x. Hlavne nech sa každému vystúpenie podarí. Posledné roky aj tak beriem hlasovanie ako pokračovanie zábavy, akurát víťazstvo Sobrala ma na chvíľu zaskočilo, či sa náhodou niečo nemení.

  Reagovat
 • Za mě jednoznačně Malta ♥ asi nemá ambice na výhru, ale věřím v top 10.

  Reagovat
 • Na názor sázkových kaceláří seru. Loni například bylo podle těch žebříčku Česko 15. a Rakousko dokonce až 20. ..no a realita byla poněkud odlišná :DDDD

  Reagovat
 • Že by sázkari už rozhodli? Alebo spotify? Oplatí sa vôbec hlasovať?

  Že poroty budú Rusko ťahať za nohy dolu, s tým počítam. A možno aj Island. Uvidíme.

  Reagovat
 • v článku jste napsali, že Rusko může zaujmout jen jednu hlasující složku, co to znamená??? můžete mi to vysvětlit? já se obávám, že Sergej v r. 2016 vyhrál ve finále v TELE vote 1 místo a ted jsem se až lekla, když jsem si dělala průzkum podle live eurovision video, že opět má nejvíc jako jediný má přes 3,5 millionů shlédnutí a skoro 120 000 tisíc lajků, což nemá žádný favorit, že vyhraje opět tele vote. Rusové mají fanoušky po celém světě. Chybí mi, ale druhých 50% …porota, tam už nemusí Rusko uspět.

  Reagovat
  • Hele mám pro tebe naprosto jednoduché vysvětlení – Rusko, největší země světa, žije v ní 146 miliónů obyvatel a Eurovize se tam činí oblibě. Čísla na youtube má tedy Rusko každoročně nejvyšší… 🙂

   Reagovat
   • Přesně. Připomnělo mi to jeden článek IDNES z předloňska, kde Mirka Spáčilová napsala že Eurovize měla o 20 milionů diváků méně než rok předtím, a vyvozovala z toho, že zájem o ni opadá. Přitom to mělo velmi prozaický důvod – Rusko nesoutěžilo, takže Eurovizi ani nevysílalo a to byl ten rozdíl. 😉

    Jinak je obecně nerozumné odhadovat šance z views. Reprezentanti některých zemí (kromě Ruska např. Polsko, Itálie a Španělsko) mají každoročně obrovská čísla, protože i mainstreamové publikum tam bere Eurovizi velmi vážně a bedlivě sleduje každý krok svého reprezentanta. Ale jejich finální výsledky jsou pak velmi různé.

    Reagovat
 • Vyhraje Nizozemsko, ale nepatřím mezi ty, kteří by z té písně byli unesení. Je pěkná, ale nehlasoval bych pro ni. Austrálie se mi moc nelíbí. Můj favorit je Švýcarsko a Malta. Hodně rád bych byl i za Itálii, nebo Švédsko. Nepochybuji však o tom, že vyhraje Nizozemsko. Souboj bude jen o 2. místo. Doufám, že Lake Malawi bude v TOP15. To by super úspěch.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..