Novinky

DNES: Finále Eurovize 2019

Dnes poznáme dalšího vítěze Eurovize ve velkém finále a zjistíme tak, kam se vydáme za rok.

Máme za sebou první i druhý semifinálový přenos, během kterých jsme poznali dvacítku finalistů. Spolu s automatickými finalisty se nyní všichni dnes večer utkají o post vítěze Eurovision Song Contest 2019. Kdo si trofej v podobě skleněného mikrofonu z Tel Avivu odveze? Favoritů je mnoho, poroty již své body rozdali při včerejší jury show a to samé dnes čeká na miliony televitzních diváků.

Na začátku dnešního přenosu se můžete těšit na originální vlajkový ceremoniál s nástupem všech finalistů. V roce 2016 připomínal např. módní přehlídku a přehlídkové molo, tentokrát se ocitneme na letišti. Během tohoto ceremoniálu také zazpívají Nadav Guedj, Ilanit a Dana International své eurovizní hity. Pak už přijde řada na samotná finálová vystoupení. Během hlasování však přijde další nálož vystoupení. Dočkáme se avizovaného prohazování eurovizních písní mezi Conchitou Wurst, Mansem Zelmerlöwem, Eleni Foureirou a Verkou Serduchkou a v závěru tohoto vystoupení se můžete těšit i na společnou píseň Hallelujah s Gali Atari. Dále vystoupí loňská vítězka Netta Barzilai s novinkou Nana Banana a také světoznámý Idan Raichel se svým hudebním projektem, uslyšíme píseň Bo’ee – Come to Me. Během večera se samozřejmě několikrát podíváme do green roomu, kde nebudeme ochuzeni o rozhovory s finalisty a také nás čeká předtočený materiál s americkou filmovou hvězdou izraelského původu Gal Gadot, známou jako Wonder Woman. No a nesmíme zapomenout to, k čemu celý večer budou moderátoři odkazovat, a to vystoupení královny popu Madonny. Ta zazpívá dvě písně – Future a Like a Prayer. Pak už se dočkáme výsledků finále, ale tentokrát s lehce pozměněným vyhlašováním, kdy budou hlasy od lidí oznamovány postupně podle umístění u odborných porot od 26. místa až po vítěze hlasování porot.

A kdo by náhodou nevěděl, kteří šťastní se dostali do finále, přinášíme jejich seznam v pořadí, jak vystoupí během finálového večera:

 1. Malta: Michela – Chameleon
 2. Albánie: Jonida Maliqi – Ktheju tokës
 3. Česko: Lake Malawi – Friend of a Friend
 4. Německo: S!sters – Sister
 5. Rusko: Sergej Lazarev – Scream
 6. Dánsko: Leonora – Love is Forever
 7. San Marino: Serhat – Say Na Na Na
 8. Severní Makedonie: Tamara Todevska – Proud
 9. Švédsko: John Lundvik – Too Late For Love
 10. Slovinsko: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
 11. Kypr: Tamta – Replay
 12. Nizozemsko: Duncan Laurence – Arcade
 13. Řecko: Katerine Duska – Better Love
 14. Izrael: Kobi Marimi – Home
 15. Norsko: KEiiNO – Spirit in the Sky
 16. Spojené království: Michael Rice – Bigger Than Us
 17. Island: Hatari – Hatrið mun sigra
 18. Estonsko: Victor Crone – Storm
 19. Bělorusko: ZENA – Like It
 20. Ázerbájdžán: Chingiz – Truth
 21. Francie: Bilal Hassani – Roi
 22. Itálie: Mahmood – Soldi
 23. Srbsko: Nevena Božović – Kruna
 24. Švýcarsko: Luca Hänni – She Got Me
 25. Austrálie: Kate Miller-Heidke – Zero Gravity
 26. Španělsko: Miki – La Venda

Dnes můžete finále Eurovize 2019 sledovat na ČT 1 od 21:00 a o komentář se opět postará přímo z Tel Avivu Libor Bouček. Případně můžete využít live stream na oficiálním YouTube kanálu Eurovision.tv.

16 komentářů: „DNES: Finále Eurovize 2019

 • Ta Makedonie u porot, to zas bylo co? jako zazpívala to dobře, ale tolik bodů? Úlet.
  Jako jsou to nervy, když máte vsazeno.

  Reagovat
 • Čekal jsem, že Norsko brutálně vystřelí, ale vítězství u diváků jsem nečekal. Ubohých sedm bodů od diváků pro LM je prostě realita, ale celkově 11. místo je super.
  Gratulace Nizozemsku.

  Reagovat
 • Ty poroty to je prostě špatný vtip. Neměly ty poroty zabránit hlavně hlasům pro sousedy? A samozřejmě klasika, Kypr Řecku, San Marino Itálii, Černá Hora Srbsku apod. Ty vole nějaká porota dala bod Serhatovi! Co to je za lidi 😀

  Reagovat
 • Co ta Madonna proboha?! Pěvecky nejhorší výkon večera. Ten druhý song s tím autotunem už docela jde.

  Reagovat
 • Tak nejvíc to sedlo asi Švýcarsku, ten to tam celkem rozjel. O poslední místo se bude přetahovat Německo s Británií. Anglán to na začátku vůbec nedával. Hodně špatně zazpívala Řekyně. Běloruska taky místy zpěv nezvládala. Týpek z Izraele zazpíval kvalitně, to mě docela překvapilo. Albánie sice nemá šanci na žádné umístění, ale musím uznat, že to mělo kvalitu. Nikdo úplně vyloženě nezklamal, ale taky se nikdo zázračně nezjevil.
  No…o vítězství může Nizozemsko připravit asi jen to Švýcarsko. Osobní typ top 3:
  1. Nizozemsko, 2. Švýcarsko, 3. Austrálie

  Reagovat
 • Zdravím, brzy ráno vyšel na Novinkách krátký článeček o dnešním Finále. Pod článkem pár komentářů většinou opovrhujících touto soutěží. LM ale naštěstí tam hodnotí kladně. To já se na ESC každý rok těším a na kluky jsem hrdá, že se probojovali do finále a rozhodně je nebudu zatracovat, když neskončí zrovna v TOP 10 ve velké konkurenci.

  Reagovat
 • Počítám, že Radka Rosická jako vždy poslední ročníky 😉

  Reagovat
  • Určitě. Včera v noci při fake results říkali Radka. Mimochodem, dostali jsme 4x 12 bodů od porot a skončili jsme třetí. Je to sranda, ale člověka potěší i to 😀

   Reagovat
   • Z hosťov sa najviac teším na Nadava, to bol pred pár rokmi môj líbling, dodnes si ho rada pustím.

    1. ISLAND
    2. Rusko
    .
    3. Slovinsko
    4. Izrael
    .
    5. Španielsko
    6. Srbsko
    7. S. Macedónsko
    8. Albánsko
    9. Grécko (ak zlepší spev)
    .
    Holandsko, Dánsko, Švédsko, UK

    Česko čím vyššie, tým lepšie, ale na víťazstvo to nevidím😀

    A bola by som rada, keby ztíšili ruchy z obecenstva, je to príliš rušivé.

    Reagovat
    • Chybička že vloudila, nemala to byť reakcia na Grobiana.

   • Aha, OK. Mikolasova poslední Instastory, zachycující něčí stehna tančící na Lie To Me v telavivském supermarketu, mi dala falešnou naději. 🙂 Ne že by to v tuhle chvíli nebylo už všechno jedno.

    Ale když už jsem u toho, musím říct že mě trošku mrzí Mikolasův přístup. Těsně před SF sice (konečně) popřál Lake Malawi hodně štěstí, ale do té doby se několik měsíců díval na to, jak se ty jeho instafanynky předhánějí, která je víc znectí za to, že se vůbec opovážili být v Eurovizi po Mikolasovi. Stačilo by utrousit pár slov podpory úplně na začátku a ušetřili bychom si spoustu kyberšikany.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..