Novinky

Známe pořadí zemí pro finálový večer!

„Running order“ pro letošní finále je hotový!

Pořadí zemí, ve kterém budou jednotlivé země ve finálový večer vystupovat, tvoří pořadatelé soutěže vždy po skončení tiskové konference postupujících z druhého semifinále. Pro tzv. „running order“ je důležité rozlosování států do jednotlivých polovin finálového večera, které se koná právě v rámci tiskových konferencí (najdete zde a zde). Izrael si jako pořadatelská země již dříve vylosoval pořadové číslo 14 a bude tak otevírat druhou polovinu finálového přenosu. Reprezentanti Česka Lake Malawi si vylosovali pro finále první polovinu.

V sobotním velkém finále uvidíme vystupovat soutěžící státy v tomto pořadí:

  1. Malta
  2. Albánie
  3. Česko
  4. Německo
  5. Rusko
  6. Dánsko
  7. San Marino
  8. Severní Makedonie
  9. Švédsko
  10. Slovinsko
  11. Kypr
  12. Nizozemsko
  13. Řecko
  14. Izrael
  15. Norsko
  16. Spojené království
  17. Island
  18. Estonsko
  19. Bělorusko
  20. Ázerbájdžán
  21. Francie
  22. Itálie
  23. Srbsko
  24. Švýcarsko
  25. Austrálie
  26. Španělsko

Jak jste s pořadím spokojení? Napište nám do komentářů!

V pátek večer držme všem reprezentantům palce pro Jury Show, při které hodnotí odborné poroty. V sobotu nás čeká vyvrcholení celé soutěže v Tel Avivu, které budete moci sledovat tentokrát na ČT 1, a to opět od 21:00. Buďte s námi na webu a nic vám neunikne!

14 komentářů: „Známe pořadí zemí pro finálový večer!

  • Za mě spokojenost. Jak tady někdo psal. První a poslední jsou nejvíce zapamatovatelní. V prostředku bychom úplně zapadli. Bude to fajn refreshing vystoupení po Albánii

    Reagovat
  • Pojďme se podívat na to takhle. Máme pozici 3, je to naše třetí účast ve finále, písnička má 3 minuty, kluci jsou 3. Co z toho vyplývá? Budeme třetí 😀

    Reagovat
  • Já myslím, že to pořadí zase tolik hlasů neovlivní (doufám!) 😀
    Ale co teda nechápu je ten nízký počet zhlédnutí asi všech Lake Malawi videí – čím to je? Že Češi ESC neřeší? Nebo něčím jiným?
    Mně totiž naše vystoupení v 1. SF přišlo po Austrálii asi jako druhé nejzajímavější a čekala jsem mnohem větší pozornost diváků!
    Jsem fakt zvědavá na konkrétní bodové výsledky v obou SF! 🙂

    Reagovat
  • Já jsem celkem spokojený. Radši bych kdybychom šli úplně jako první a celé to otevřeli, ale i tak… 4. místo je podle mě lepší než být ztracený někde v polovině. Lidi si nejvíc pamatují konec a začátek. V tom středu se to vše mele.

    Reagovat
  • Mně se to pořadí nezdá úplně nejhorší. Vystoupení Lake Malawi po srdceryvné Albánii by mohlo být pěkným osvěžením a po nás jdoucí Němky celkem nemastné neslané. Držím našim klukům palce!!!

    Reagovat
  • Ale ne… Šance na dobré umístění v televotingu z takto brzké pozice vidím jako mizivé. Nezbývá než klukům z Lake Malawi popřát, aby si to hezky užili a Albertovi aby zejména při dnešní Jury Show trefil všechny noty a měl nějakou šanci alespoň u části porot nezatížené předsudky vůči „nevážnému“ popu. To je tak jediné, co se dá s takto rozdanými kartami dělat proti jinak asi nevyhnutelné bottom 5. Němky už nám zahřívají místo.

    Reagovat
  • Mě osobně se to tedy nelíbí.. Už dopředu to rozhodlo tak o celé top 5. Myslím si že my a Malta nemáme dobrou pozici a akorát nás to připraví o body od diváků.

    Reagovat
  • Škoda, že to není druhá polovina finále, šance na body by byly vyšší. Ale i tak věřím, že to Lake Malawi zvládnou 🙂

    Reagovat
  • Jo, tohle je fajn. Já jsem spokojený. Modlil jsem se, aby kluci nešli na řadu po nějaké green room pauze, takže tohle je fajn. Nemůžu se dočkat.

    Reagovat
    • A musím říct, že po minulém roce a po národním kole bylo přání jednoduché. Postup do finále, být toho součástí. Nicméně se to u mě změnilo a moje přání je, abychom dostali minimálně 100 bodů a dostali se do levé poloviny tabulky. Kluci na to určitě mají. A hlavně musíme dostat body v televotingu. Nechci po druhé zažít jak říkají 0 points – Czech Republic.

      Reagovat
    • Podle mě nás poroty podrzej.) 11.- 15. místo je reálné😀 Ale předpovědi bookmakerů se mohou mýlit, víme jak loni skvělé dopadlo Rakousko

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..