Novinky

POSTUPUJÍCÍ Z DRUHÉHO SEMIFINÁLE

Známe 10 postupujících států z druhého semifinále!

Dnes večer se v Tel Avivu konalo druhé semifinále soutěže Eurovision! Do sobotního finále se pokoušelo probojovat celkem 18 písní, včetně největších favoritů na vítězství celé soutěže. Stejně jako v prvním semifinále je však vstupenek do velkého finále pouze 10. Komu pomohly hlasy od odborných porot v kombinaci s hlasy televizních diváků a dostal se do finále?

Postupující jsou: (v pořadí dle vyhlášení)

1. Severní Makedonie

2. Nizozemsko

3. Albánie

4. Švédsko

5. Rusko

6. Ázerbájdžán

7. Dánsko

8. Norsko

9. Švýcarsko

10. Malta

 

Za branami finále zůstali:

Arménie

Chorvatsko

Irsko

Litva

Lotyšsko

Moldavsko

Rakousko

Rumunsko

 

Všem postupujícím gratulujeme a držíme palce do velkého finále, na které se můžete těšit v sobotu!

13 komentářů: „POSTUPUJÍCÍ Z DRUHÉHO SEMIFINÁLE

 • Musím říct, že jsem snad nezažil semifinále, kdy bych většinu postupujících uhodl. Jsem vcelku spokojený, příjemně mě překvapilo Chorvatsko, pro mě naprosto nejhorší bylo Rakousko… To byl fakt děs. A nejvíc se mně líbila Leonora! Prostě Dánsko je super a jsem moc rád, že postoupila.
  Těším se na finále, ale bojím se, že naši nebudou mít moc šance na top 10, jak tady všichni píšou… Když se podíváte na počet zhlédnutí na YouTube, tak jsme z postupujících prvního semifinále na tom skoro nejhůř… Ale uvidíme, i tak jsou kluci super a moc bych jim přál co nejlepší umístění!

  Reagovat
 • Mohu říci, že mě II. semifinále docela nudilo. Nic objevného, převratného. Dost podobné písničky. Silným zážitkem pro mě zůstalo Rusko. Hlasoval jsem pro Rusko, jako pro celkového vítěze, názor po semifinále nezměním. Na druhé místo bych pasoval v tomto semifinále zajímavé Norsko. A třetí? Zde by mohlo být Dánsko. Pro velkého favorita celé soutěže, prý, – Nizozemí – bych asi upřednostnil čtvrté místo.
  A celkově? Pro mne stále jednoznačný vítěz Rusko. A my? Kluci předvedli v úterním semifinále super výkon! Bylo by milé, kdyby vyšlo TOP 10, ještě lepší TOP 5 a velký sen TOP 3, ale budu při zemi. TOP 10 – to by byla paráda. Při jejich prvním uvedení v lednu 2019 velmi vzdálený sen, dnes….?

  Reagovat
 • Tak druhé SF asi bez nějakých překvapení, co se týče postupu. Velmi příjemně mě ale překvapilo Norsko, kvalitně zazpívané, určitě to bude největší skokan v celkovém pořadí, jednoznačně bude v top 10 a dokonce bych se nedivil, kdyby doskákali až do top 5.
  Pro mě osobně asi největší zklamání jsou změny v mé letošní nejoblíbenější písni, kterou je italské Soldi. Italové se rozhodli, že Mahmood bude pěvecky protahovat tóny a více je v některých momentech vyzpívávat, což je podle mého velká chyba. Verze, kterou zazpíval v San Remu, byla naprosto v pohodě, ostře řezaná, krásně to tam sázel. Nevím, co italskou výpravu vedlo ke změně. Někdy jsou změny k lepšímu a někdy k horšímu, což je bohužel tento případ, ale zase to asi nebude znamenat nějaký výrazný propad, na top 10 to bude určitě stačit, po těch změnách si ale nejsem jistý top 5.
  Dnes jsem se nejvíce pobavil u Dánska. Okamžitě jsem se začal smát, protože ta židle mi okamžitě připomněla XXX Lutz tatata… 🙂
  Myslím, že asi můžete začít sázet na vítězství Nizozemska. Vůbec bych se nebál to tam poslat za pár (desítek) tisíc. Největší konkurent bude asi Švédsko. Tajně jsem doufal v Itálii, ale po těch změnách to na ohrožení Nizozemska stačit nebude. Pocitově bych podle sebe Nizozemsko vyhrát nenechal, je to určitě kvalitní věc, ale není to úplně nějaká superbomba. Na druhou stranu ani Netta, Sobral nebo Jamala u mě pocitově nebyli nejlepší, ale na tiketu jsem je jako vítěze označil. Takže pokud zvažujete vsadit na vítěze ESC, určitě se nebojte dát Nizozemsko.
  Top 10 bude podle mě vypadat takhle (není uvedeno podle pořadí):
  Nizozemsko
  Norsko
  Itálie
  Švédsko
  Rusko
  Austrálie
  Island
  Malta
  Francie
  Švýcarsko

  Reagovat
  • Myslím si, že Česko má na TOP 10, ne-li i na to, aby atakovalo TOP 5. Uvidíme, jak moc se pletu nebo mám pravdu.

   Reagovat
   • Pepo, obávám se, že se mýlíte. Můžeme se bavit o Top 10, já si tedy osobně myslím, že LM do první desítky neproniknou. Co se týče Top 5, tak tady dám ruku do ohně, že LM v ní nebudou a nebudou jí ani atakovat. Rád bych se pletl. Myslím, že postup do finále už je úspěch a cokoli v Top 15 bude fajn.

    Reagovat
 • Mne je ľúto Moldavska a Lotyšska, popravde, Azerbajdžan, ani favorizovane Holandsko ma ničím výnimočným neuchvatili. A z Nórska mám stále taký divný rozháraný pocit…

  Reagovat
 • Ne že by to byla špatná show, ale tohle semifinále bylo takové… předvídatelné. Nikdo mě nepřekvapil, pozitivně ani negativně. Tajně jsem trochu doufal, že by mohlo postoupit Chorvatsko, čistě jen aby ve finále ubralo nějaké body podobně stylizovanému Rusku, a Irsko, protože Sarah je mi osobně hrozně sympatická. 🙂 Ale v hloubi duše jsem věděl, že jsou to nerealistická přání.

  Reagovat
 • Rumuni mají co chtěli. Je to důsledek jejich absolutně debilního hlasovacího systému. Dobře jim tak. Jinak se všemi postupujícími spokojenost a celkem i podle očekávání.

  Reagovat
  • Hlasovací systém nevymysleli Rumuni, ale pár chumajov. Rumuni robili čo mohli a rozhodli sa správne. A len dúfam, že zúfalcov z wiwiblogu už nikam volať nebudú.

   Reagovat
   • Napsal jsem to blbě. Nemyslel jsem rumuny jako stát, ale ty co to pořádají.

    Reagovat
 • Takže dnes žiadne veľké prekvapenia. Ani prepadák, aj keď chybičky by sa našli, výkonmi sa mi toto SF zdalo o dosť lepšie.
  Ale koho mi je úprimne ľúto, sú Rumuni. Oni si vybrali správne, ale dvaja vyškerenci z wiwiblogu, keď začujú niečo o tradičnej rodine stratia nielen súdnosť, ale aj vlastný názor a…..pokazili im to.

  Reagovat
 • Jsem moc rád za Albánii (!!!!!), Severní Makedonii a Nizozemsko. Nejvíce líto je mi Rakouska, Rumunska a Lotyšska. Celkově mě ale tohle semifinále vůbec nebavilo, úroveň oproti úterku hodně nízká. (I když je mi jasné, že tu budou převážně opačné názory…) Finále bude hodně zajímavé, jsem zvědav, kdo vyzve Duncana na souboj o vítězství. Po dnešním vystoupení věřím, že jeho šance na výhru opět vzrostly.

  Reagovat
 • Já bych vyměnil Ázerbájdžán za Litvu ale jinak jsem s výsledkem spokojený.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..