Novinky

Předpovědi druhého semifinále

Náš čtyřčlenný redaktorský tým v Tel Avivu sledoval středeční jury show v press centru nebo přímo v hale a vy se můžete podívat na jejich předpovědi, kdo by měl postoupit do sobotního finále.

Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu pětice porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. O polovině výsledků je tak rozhodnuto již ve středu večer. My se však detailní výsledky dozvíme až v noci ze soboty na neděli, kdy bývají publikovány na oficiálním webu Eurovize. Určitě se jim budeme věnovat posléze v samostatném článku.

Přímo v místě konání Eurovize v Tel Avivu máme náš čtyřčlenný tým, který tyto jury show pečlivě sleduje. Pepa a Lukáš v press centru a Vláďa a Honza v Pavilonu 2 telavivského Expa. Pojďte se tedy podívat, kdo by prošel do sobotního finále podle našich reportérů.

Kdyby se postupující z druhého semifinále řídili podle našich reportérů, určitě by nepostoupila Arménie, Irsko, Lotyšsko a Rumunsko. Naopak naprostá shoda panuje u všech čtyř v případě Švýcarska, Dánska, Švédska, Malty, Norska a Severní Makedonie. Tři ze čtyř tipují postup Nizozemska, Ruska a Ázerbájdžánu, po dvou Albánie a Rakousko, po jednom postupu pak Moldavsko, Chorvatsko a Litva.

Po pondělní jury show jste si mohli přečíst naše předpovědi postupujících z prvního semifinále (článek zde). Nejpřesnější byl Pepa, kterému postoupilo 8 z 10 jeho favoritů. O jednoho postupujícího méně měl pak Vláďa, zatímco Honza s Lukášem mají ve finále pouze 6 z 10 tipovaných zemí. Jak úspěšní budou naši redaktoři v případě druhého semifinále?

2 komentáře: „Předpovědi druhého semifinále

  • Moje přání: Švédsko, Rusko, Azerbajdžán, Švýcarsko, Malta, Norsko, Arménie, Nizozemsko a pak už je mi to vcelku jedno 🙂 Docela mě překvapuje, že Arménie tam nikdo nemáte

    Reagovat
    • Ona je pěvecky perfektní…… Ale na tom jevišti a tv se toho moc neděje a taková albánie mi pak přijde o chlup lepší.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..