Předpovědi prvního semifinále Eurovize 2019

Náš čtyřčlenný redaktorský tým v Tel Avivu sledoval pondělní jury show v press centru nebo přímo v hale a vy se můžete podívat na jejich předpovědi, kdo by měl postoupit do sobotního finále.

Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu pětice porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. O polovině výsledků je tak rozhodnuto již v pondělí večer. My se však detailní výsledky dozvíme až v noci ze soboty na neděli, kdy bývají publikovány na oficiálním webu Eurovize. Určitě se jim budeme věnovat posléze v samostatném článku.

Přímo v místě konání Eurovize v Tel Avivu máme náš čtyřčlenný tým, který tyto jury show pečlivě sleduje. Pepa a Lukáš v press centru a Vláďa a Honza v Pavilonu 2 telavivského Expa. Pojďte se tedy podívat, kdo by prošel do sobotního finále podle našich reportérů.

Jak vidíte, naprostá shoda mezi námi panuje pouze u tří zemí – Česka, Estonska a Austrálie. Na opačné straně máme pouze jednu zemi, která by nepostoupila podle nikoho z nás, a tou je Finsko. Z ostatních zemí se nejvíce dařilo Kypru, Polsku, Belgii a Řecku. Ti jsou všichni tipováni na postup u tří ze čtyř redaktorů. Po dvou umístěních v našich postupujících TOP 10 pak mají Černá Hora, Island, San Marino, Slovinsko, Srbsko, Gruzie nebo Portugalsko.

Souhlasíte s volbou našich reportérů? Myslíte si, že se bude výsledek dnes večer shodovat s našimi předpověďmi?

19 komentářů: „Předpovědi prvního semifinále Eurovize 2019

 • 14. 5. 2019 (23:13)
  Trvalý odkaz

  San Marino? Ty vole vůbec, to je výsměch…
  Jinak od návratu do ESC vysíláme poměrně kvalitní věci, takže finále pro LM je určitě zasloužený úspěch. Islanďani maj dobře v p**i, oznámili jejich postup a oni úplně v ledovém klidu :), začínají mě bavit. Jinak celkem spokojenost s postupujícími, akorát bych vyměnil Polsko za San Marino a bylo by to cajk.

  Reagovat
  • 14. 5. 2019 (23:23)
   Trvalý odkaz

   San Mar je opravdu výsměch. song je Kýč jak bič a falešné navíc. nechápu… 🙂

   Reagovat
 • 14. 5. 2019 (22:58)
  Trvalý odkaz

  Toto SF bolo čo?
  Pár dobrých výkonoch, potom počúvateľné napriek chybám, ale Grécko, Belgicko, San Marino…mala som chuť utiecť…brutal katastrófen. A na Grécko som sa tešila. Ach jaj. Kamera otras, aspoň v niektorých prípadoch, až prílišný ruch z hľadiska… Bieda.

  Reagovat
 • 14. 5. 2019 (22:50)
  Trvalý odkaz

  89% pravděpodobnost u bookmakerů. Od vystoupení to stouplo o 9%. To přece nemůže nepostoupit. Držím palce jak můžu.

  Reagovat
 • 14. 5. 2019 (22:34)
  Trvalý odkaz

  Kvalita prvního semifinále teda hodně nízká. Jestli z tohodle LM nepostoupí, tak fakt nevím. Osobně mě zaujala jenom Austrálie a naši borci. Ještě Srbka ukázala, že umí hodně dobře zpívat. Možná Polsko mě trochu příjemněji překvapilo, i když taky tam byla vyloženě otravná pasáž, kdy hudba a zpěv se úplně míjeli. A ještě možná Island, který má na ESC hodně netradiční píseň, ale ten druhý zpěvák, ten který nekřičel do mikrofonu, tak ten byl tragický. Katastrofální byla Belgie, zpěvák byl nervózní jak blázen, zpěv hrozný. Zbytek průměr. Celkově nízká kvalita.

  Reagovat
  • 14. 5. 2019 (22:44)
   Trvalý odkaz

   Dovolím si napsat trochu odlišný názor. Souhlasím s tím, že Lake Malawi si zaslouží postup, ale za mě je první semifinále o hodně kvalitnější než druhé. Tady přemýšlím, zda hlasovat pro Slovinsko, Maďarsko, Gruzii, Polsko nebo Island, plus zde zazněly písně různých žánrů a jazyků…a fakt jsem si to užil (až na závěrečný blok EST-GRE-SNM).

   Ve druhém semifinále mám asi předem jasnou Albánii, případně Nizozemsko, jinak je to spíš těžký průměr možná chytlavých, ale jinak nezáživných songů.

   Jinak ano, Belgie opravdu bída, na postup to nebude. Aspoň doufám teda…

   Reagovat
   • 14. 5. 2019 (23:01)
    Trvalý odkaz

    Zatím proběhlo jenom první semifinále, takže hodnotím jenom kvalitu prvního. Taky se nebráním různým žánrům a taky mám rád, když soutěžící zpívají v rodném jazyce. Ale upřímně, kromě Srbska, Polska a Islandu toho 1. SF moc nenabídlo. Slovinsko má píseň, která je taková hodně komorní, není špatná, ale na ESC se to asi úplně moc nehodí. Gruzie se mi nelíbala vůbec a Maďarsko není nic zvláštního. Ale je to samozřejmě věc názoru.

    Reagovat
  • 14. 5. 2019 (22:55)
   Trvalý odkaz

   Ještě jsem zapomněl naložit Serhatovi ze San Marina. Song sám o sobě je fakt ubohý…NANANANA, to vyplodím taky. Jeho pěvecký výkon byl však hororový. Ale vypadalo to, že před soutěží onemocněl, jinak si to neumím vysvětlit, hrůza.

   Reagovat
 • 14. 5. 2019 (19:27)
  Trvalý odkaz

  Najväčšie nervy budem mať kvôli Islandu a Česku.
  Island je môj celkový víťaz a Česku fandím vždy, šanca tam je. Tak nech sa darí!

  V druhom slede by som si priala postup:
  Grécko (vďaka Katke), Slovinsko, Srbsko, Gruzīnsko, Maďarsko, Poľsko, Portugalsko.
  Nečakám, že postúpia všetci.

  Jedine Čiernu Horu vidím ako 100% nepostupujúceho, Fínsko a Estónsko -99,9%😀.

  Gruzīnsko a Bielorusko by mohli byť „šokom“ a postúpiť. Velmi som zvedavá, kto nakoniec rozvíri hladinu, ždy sa nejaké prekvapenia nájdu.

  Reagovat
 • 14. 5. 2019 (14:45)
  Trvalý odkaz

  Tipuju: ale u některých ještě váhám
  Řecko
  Austrálie
  Island
  Česko
  Kypr
  Slovinsko
  Srbsko
  San Marino nebo Finsko
  Belgie
  Estonsko nebo /Polsko/

  Reagovat
 • 14. 5. 2019 (10:56)
  Trvalý odkaz

  Sledoval jsem to na ESCUnited. Matt říkal, že to bylo určitě nejlepší vystoupení od Lake Malawi co jsou v Tel Avivu. Byl jsem hrozně nervózní během jejich vystoupení, držel palce a na konci měl úžasný pocit, že všechno dopadlo bez problému, včetně perfektního zvuku. Kluci mají našlápnuto do finále, tak snad to dopadne. Nemůžu se dočkat večera.

  Reagovat
  • 14. 5. 2019 (11:01)
   Trvalý odkaz

   Jinak moje postupová 10: ČR, Řecko, Austrálie, Srbsko, Island, Polsko, Island, Bělorusko, Gruzie, Kypr (s hodně odřenýma ušima).

   Reagovat
   • 14. 5. 2019 (14:38)
    Trvalý odkaz

    Černá Hora… wtf? 😅

    Jinak tipuju (random order):
    Austrálie
    Česko
    Srbsko
    Maďarsko
    Řecko
    Kypr
    Slovinsko
    Island
    Gruzie
    Belgie

    Reagovat
    • 14. 5. 2019 (16:16)
     Trvalý odkaz

     Jaká Černá Hora? Buď jsem slepý, ale v mém TOP10 jí nevidím.

  • 14. 5. 2019 (14:47)
   Trvalý odkaz

   ESCUnited nemá vůbec rádo letošní naší píseň. Naopak Wiwiblogs za Lake Malawi šílí a rovněž Eurovoxx miluje naše kluky.

   Reagovat
   • 14. 5. 2019 (16:15)
    Trvalý odkaz

    Já vím. Deban dělal reakční video na včerejší večer dokonce i v triku Lake Malawi (mimochodem, dnes vyšlo další interview s Lake Malawi na Wiwi), u Eurovoxx mám moc rád ty lidi tam, strašně sympatičtí. ESC United sleduju, protože mají nejlepší a velmi čistý stream.

    Reagovat
   • 14. 5. 2019 (16:30)
    Trvalý odkaz

    Sorry, moje reakce byla na žebříčky autorů článku, ne na tebe. Nějak se mi ten komentář vložil pod tvůj, zvláštní…

    Reagovat
    • 14. 5. 2019 (16:51)
     Trvalý odkaz

     Já si říkal :-D. Zase musím říct upřímně, mě se ta jejich písnička celkově docela líbí, ale na postup to rozhodně nevidím. Co jsem viděl stage, tak je to až zoufale bez nápadu a kreativity a oni opravdu nemají song, který by to sám o sobě zachránil.

 • 14. 5. 2019 (10:44)
  Trvalý odkaz

  Moje předpověď:
  Řecko
  Austrálie
  Island
  Česko
  Kypr
  Srbsko
  Portugalsko
  Polsko
  Estonsko
  Bělorusko

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *