Novinky

POSTUPUJÍCÍ Z PRVNÍHO SEMIFINÁLE

Známe 10 postupujících států z prvního semifinále!

Dnes večer se v Tel Avivu konalo první semifinále soutěže Eurovision! Do sobotního finále se pokoušelo probojovat celkem 17 písní, a to včetně českých zástupců, kapely Lake Malawi. Míst pro velké finále je však pouze 10. Komu se podařilo s přispěním hlasů od odborných porot a televizních diváků uspět?

Postupující jsou: (v pořadí dle vyhlášení)

1. Řecko

2. Bělorusko

3. Srbsko

4. Kypr

5. Estonsko

6. Česko

7. Austrálie

8. Island

9. San Marino

10. Slovinsko

 

Za branami finále zůstali:

Černá Hora

Belgie

Finsko

Gruzie

Maďarsko

Polsko

Portugalsko

 

Všem postupujícím gratulujeme a držíme palce do velkého finále, na které se můžete těšit v sobotu!

18 komentářů: „POSTUPUJÍCÍ Z PRVNÍHO SEMIFINÁLE

 • Mám samozřejmě velkou radost z postupu Lake Malawi. Na tom kamerovém triku s boxy osobně nevidím nic tak revolučního nebo překvapivého a Instagram mi to příliš nepřipomínalo, ale OK, zjevně to funguje, takže mlčím. Celkově to bylo šťavnaté, pozitivní energií nabité vystoupení, Albert měl perfektně zmáknutý konktakt s živým i televizním publikem a všichni tři působili velice uvolněně a vyrovnaně. Asi to bude tou jógou. Snad se jim podaří to v sobotu zopakovat.

  Někteří byli o něco horší než jsem od nich čekal (Island, Řecko, Kypr, Portugalsko, Belgie), naopak třeba Austrálii, z které jsem měl do včerejška smíšené pocity, teď vnímám jako jednoho z vážných adeptů na vítězství. Ale pokud se to stane, už vidím ty titulky v českých novinách: „Bizarní pěveckou soutěž vyhrála zpívající cukrová vata.“ 🙂

  Reagovat
 • Čo tam robí San Marino a Bielorusko?? Škoda Polska a Madarska..

  Reagovat
 • Naši měli skvělé vystoupení! Písnička je velmi příjemná.
  Postup Islandu nechápu – nemám rád tuto hudbu. A hlavně. Celá prezentace soutěži naprosto škodí!
  Austrálie a Řecko s Estonskem – jednoznačně, včetně nás, nejlepší!

  Reagovat
 • Tak já hlasovala pro Maďarsko, Gruzii a Portugalsko – ani jeden nepostoupil. A přitom by tak vynikli namísto Kypru, Islandu a Estonska nebo Řecka…
  Ale což, jsem rozhodně ráda, že jsme postoupili my, Slovinsko, Bělorusko a, proč ne, San Marino – přeju jim to, i když uznávám, že Serhat byl příšerný (skoro jako Tamta).

  Reagovat
 • Napište někdo Albertovi, ať dá do rekapu ve finále ten TV efekt.

  Reagovat
 • Škoda Polska, Maďarska a Portugalska. Mám velkou radost z postupu Srbska a Islandu. A Lake Malawi taky nebyli nejhorší 🙂 Dobrou noc všem.

  Reagovat
 • San Marino a Estonsko bych vyměnil za Polsko a Maďarsko. Pak by to bylo celkem v pohodě. Osobně bych tedy nenechal postoupit ani třeba Řecko nebo Austrálii, ale ti měli bohužel ten postup tak jasný, že ani nemá cenu zaobírat jinou možností…

  Reagovat
 • Vzbudil jsem asi celé sídliště, ale stálo to za to. Kluci byli naprosto perfektní, úžasné vystoupení, které se mi líbilo ještě víc než od Mikolase.

  Reagovat
 • Škoda Polska a Portugalska, zamrzelo i Maďarsko… ale velká radost za postup náš a Islandu!!!

  Reagovat
 • Lidi San Marino? To je takovej výsměch, totální trash.. Fakt dokáže vytočit, když taková skladba sebere postupové místo něčemu tak kvalitnímu, jako bylo třeba Maďarsko nebo Portugalsko. Jejich nepostup je pro mě zklamáním.
  Každopádně mám naštěstí dost velkou náplast v podobě NÁS a obhájení finále. Jsem na kluky a celý tým pyšný, jedno z nejlepších vystoupení večera!

  Reagovat
  • Se San Marinem samozřejmě souhlasím, ale Portugalsko? Vždyť je to pseudoumění. Neposlouchatelné. Ale proti gustu…

   Reagovat
 • To Bělorusko bylo na hraně, je to úplně jednoznačně takový už hodně zastaralý pop, ale celkem chytlavý, takže to někoho asi oslovilo. Ten Kypr, to je úplná kopie Fuega z minulého roku a to ještě kopie horší, to bych projít nenechal, protože tvůrci z Kypru byli líní si dát práci s něčím novým a jeli jenom podle staré šablony. Z těch postupujících patří do top 10 celé letošní soutěže asi jenom Austrálie.

  Reagovat
 • San Marino hrůza. Půl písně byl úplně mimo, nechápu, jak tohle může projít. Bělorusku a Srbsku taky moc nerozumím a mrzí mě nepostup Maďarska, ale hlavně POLSKA. 🙁

  Reagovat
 • Mrzí mě Belgie a Portugalsko. 😭
  Ale jsem rád, že tam není Maďarsko.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..