Novinky

První zkoušky a tisková konference Chorvatska

Roko si na pódiu splní svůj sen.

Poslední den, kdy jsou na programu semifinálové zkoušky, začal Chorvatskem. Roko se svou baladou The Dream přichází na eurovizní jeviště s podobnou ideou jako v národním kole. Roko je oblečený ve stejném bílém oblečení jako v Doře, akorát tady leží na začátku na podlaze, křídla na sobě nemá, ale na LED podlaze jsou zobrazena spálená hořící andělská křídla.

Když si stoupne, na LED pozadí vidíme přilétat dva anděly se zlatými křídly. Z těch se po krátké době stanou dva tanečníci – ENDI a Diego Sequiera. Ti jsou polonazí a na sobě mají pouze bílé kalhoty a zlatá křídla. Na pozadí pak vidíme spoustu skutečných mraků a během instrumentální mezihry andělé nasadí Rokovi třetí pár zlatých křídel, který ležel opodál. Když se tedy po chorvatském národním kole říkalo, že se křídel zbaví, nebyla to pravda. Po pěvecké stránce není nic, co bychom mohli Rokovi nebo jeho vokalistům, kteří jsou mimo stage, vytknout a celá píseň je opravdu hymnická, téměř jako ze soundtracku k nějakému velkofilmu.

Během vystoupení také občas vidíme na LED projekcích blesky nebo hned na začátku i lávu a oheň. Ze speciálních efektů se dočkáme bílého kouře, který zakryje připravená zlatá křídla. Pokud vás zajímají vokalisté, tak je pouze jeden a mimo jeviště. Není jím ale nikdo jiný než autor soutěžní písně, Rokův mentor a bývalý chorvatský reprezentant Jacques Houdek. Celé vystoupení je efektní a silné, ale jak jsme již několikrát zmiňovali, druhé semifinále je natolik nabité favority, že se nedá zcela odhadnout, kdo z ostatních soutěžících je ve finále doplní. Ale už jsme byli mnohokrát svědky různých překvapení, takže postup Chorvatska byl klidně mohl snadno být jedním z nich.

 

Roko – tisková konference
V pubertě málem ukončil svoji pěveckou kariéru kvůli problému s mutováním.
Roko mluvil na tiskové konferenci hlavně o lásce a o tom, že každý potřebuje milovat a být milován.

8 komentářů: „První zkoušky a tisková konference Chorvatska

 • Všetci kričali – krídla preč! Tak oni ich pozlátili a strojnásobili!

  Roko je ešte mláďatko, jemu by som to až tak nevyčítala, ale Žak mu stále stojí za chrbtom, ten mohol mať viac rozumu a vkusu. Pieseň nie je tragická a s neinfantilnou prezentáciou nemusela trčať na úplne posledných miestach. Ale kto vie…koľkokrát sme už čumeli po rozhodnutiach o postupujúcich….

  Reagovat
  • „Žak mohol mať viac vkusu.“

   Nic ve zlém, ale vážně tohle může někdo napsat po jeho vystoupení na Ukrajině? 😀

   Reagovat
   • To vystúpenie som nevidela, kuknem. Fakt je, že on ma na ESC svojím vystúpením rozosmieval…tak to spojenie Žak a vkus je asi fakt nevhodné.😀

    Reagovat
    • Mluvím právě o jeho vystoupení v ESC. Je to fakt klenot… 😀

    • Aha, automaticky som myslela na Vidbir a že prečo som to nenašla (no, ani sa mi až príliš veľa energie do toho vkladať nechcelo)😀. Síce som Vidbir pozerala, ale s prerušeniami, tak mi mohlo niečo ujsť.

 • Když máš tragický, až tragikomický koncept, nezachrání to ani tvůj skvělý hlas.. Kýč, no prostě trapná podívaná..

  Reagovat
 • Vypadá to naprosto šíleně. Kýč jak bič. Kdyby aspoň ta křídla nechali normálně bílá…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..