Novinky

Letošní pre-parties jsou za námi

Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát patřil duben eurovizním promo akcím. Jak pomalu měsíc končí, ke svému konci dospěly i promo koncerty.

První a zároveň nejbohatší zastávkou co do počtu letošních interpretů byl Eurovision in Concert v nizozemském Amsterdamu. Tato pre-party je natolik oblíbená, že jsme ji pro vás shrnuli v samostatném článku zde. V Amsterdamu se představilo celkem 28 interpretů, včetně toho „domácího“, který dodnes zůstává nedostižným favoritem celého letošního ročníku.

 

Další akce, kterou organizuje místní OGAE klub, se konala 12. dubna v Rize. Tato party bývá každoročně ne příliš nabitá, letos však zela téměř prázdnotou, a to i bez české účasti. Z letošních interpretů se do Rigy přijeli podívat pouze „domácí“ Lotyši Carousel a norské trio KEiiNO. O zbytek večera se postarali hosté, jako například v Lotyšsku několikrát poražený Edgars Kreilis, letošní poražená favoritka z Litvy Monika Marija nebo například Roberto Meloni, reprezentující Lotyšsko v letech 2007  a 2008. Doufejme, že si Eurovision PreParty Riga najde v budoucích letech více interpretů a třeba i financí, které přitáhnou o něco větší pozornost.

 

Hned dva dny po Rize jsme se přihlásili z dnes již tradiční party v Londýně. Do slavného Cafe de Paris se sjelo celkem 17 letošních delegací včetně české kapely Lake Malawi. Londýn přilákal mimo jiné i Bilala Hassaniho z Francie, Johna Lundvika ze Švédska či Mahmooda z Itálie, pro které byl tento koncert jedinou zastávkou v rámci oficiálních promo koncertů. Lake Malawi za svůj výkon sklidili obrovský úspěch a právě především od této promo zastávky jsme začali být považováni za horkého kandidáta na postup do finále.

 

V Londýně zároveň poskytli Lake Malawi nespočet rozhovorů, jak těch zábavných tak i těch méně.

Client error: `GET https://graph.facebook.com/v10.0/instagram_oembed?url=https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fp%2FBwU_Z2hltzg%2F&access_token=EAAG5hzKyxakBAEpb3ALpAZC7KaqksB0STp43hEt0ryNVGni55vBMRCBP2v3GBU7163ehfTE6mdoUpdIFRBKSo9CldRd5PKP9rWwwMYSIrGa3VIbtv7IjFrRzG1x8evdH1iCcm4jTZA2S2nPz0H0BaScuCCC4Tb5w3I4ozKL9kKIcLTLI7dq5nWeKmxQ3ZCZAIGf1iZBCU6PMFA3RQME6BBZCsDCPq1l52tVYZA4zXgcyzZAFDQkZBggnHhentPyOARswZD` resulted in a `400 Bad Request` response:
{"error":{"message":"The requested resource does not exist","type":"OAuthException","code":24,"error_subcode":2207045,"i (truncated…)

 

Z Londýna se interpreti pomalu přesunuli do hlavního města Španělska. V Madridu se 20. dubna uskutečnila PreParty ES, na které vystoupilo 22 zemí, opět včetně českých Lake Malawi. Vedle letošních interpretů na koncertě vystoupila i tlustá řádka hostů, a tak se španělská party protáhla až do ranních hodin. Ne že by to pro Španěly bylo něco neobvyklého. Albert, Jeroným i Antonín se již skamarádili se spoustou interpretů, mezi které můžeme zařadit především Mikiho ze Španělska nebo irskou zástupkyni Sarah. Vznikají zde tak zajímavé fotky a videa, ve kterých si interpreti ve chvílích volna zahrají a zazpívají.

Celý přenos z Madridu si můžete pustit zde:

Client error: `GET https://graph.facebook.com/v10.0/instagram_oembed?url=https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fp%2FBwhVNRdlVQi%2F&access_token=EAAG5hzKyxakBAEpb3ALpAZC7KaqksB0STp43hEt0ryNVGni55vBMRCBP2v3GBU7163ehfTE6mdoUpdIFRBKSo9CldRd5PKP9rWwwMYSIrGa3VIbtv7IjFrRzG1x8evdH1iCcm4jTZA2S2nPz0H0BaScuCCC4Tb5w3I4ozKL9kKIcLTLI7dq5nWeKmxQ3ZCZAIGf1iZBCU6PMFA3RQME6BBZCsDCPq1l52tVYZA4zXgcyzZAFDQkZBggnHhentPyOARswZD` resulted in a `400 Bad Request` response:
{"error":{"message":"The requested resource does not exist","type":"OAuthException","code":24,"error_subcode":2207045,"i (truncated…)

V Madridu si také všichni interpreti udělali hromadnou fotografii:

 

Poslední zastávkou před samotným Tel Avivem se ve středu 24. dubna pro Lake Malawi a dalších 10 interpretů stala Moskva v rámci Moscow Eurovision Preparty. Všechny přítomné přivítal sám car ruského popu Sergej Lazarev, který se se všemi vyfotil a předal dáreček ve stylové tašce s názvem jeho soutěžního songu. Pro Česko to byl debut na ruské promo akci, a tak si vedoucí české delegace atmosféru Moskvy užívali poprvé. Po návratu z Moskvy už však jde do tuhého. Lake Malawi a všichni ostatní interpreti mají poslední týden na doladění veškerých příprav a zabalení si věcí na šestnáct dní, které stráví v Izraeli už od 3. května, o den později je čeká první zkouška.

 

Ačkoliv jsme viděli mnoho promo koncertů, stále zbývá nemálo interpretů, kteří žádnou z party nenavštívili a my stále můžeme jen hádat, jak jejich píseň vlastně zní naživo. Jmenovat můžeme například Chingize z Ázerbájdžánu, Michelu z Malty nebo Tamtu z Kypru.

Co říkáte vy na cestu Lake Malawi po letošních promo koncertech? Cítíte, že teď mají naši zástupci větší výhodu a vyšší šance v samotné květnové soutěži? Dejte nám vědět!

5 komentářů: „Letošní pre-parties jsou za námi

 • Já se radši s očekáváními držím při zemi a těším se, že postup do finále vypadá reálný. Pak už mi to bude vcelku jedno. Překvapuje mě, že jsou lidé, kteří nám opět věří i na TOP 10, čemuž trochu skepticky nevěřím já, ale uvidíme. 🙂

  Reagovat
 • Příkladná propagace a reprezentace od kluků. Už teď jsem na ně hrdý. Nečekal jsem, že si to letos budu užívat tak, jako loňskou cestu Mikolase, ale ano. Užívám a moc. Zaslouží si finále a věřím, že to klapne. Hodně štěstí a pevné nervy.

  Reagovat
  • Píseň pěkná, ale tak neeurovizní, až nezapamatovatelně nudna. Výsledek bude nastejno s Martinou Barta. Diváci nepodrží, šance je pouze porota. Průběžné výsledky na konci žebříčku dokazují, že neschopní lidé stojicí za Českou televizí nerozumí trendům a dopomohli vyslání tohoto. Miki si vše dělal sám a píseň byla senzační. Tady je to šeď a unylá melodie….

   Reagovat
   • Tak nezapamatovatelná mi tedy opravdu nepřijde. Viděl jste video z Londýna? Diváci si kluků vystoupení užívali, i tu mnou ne oblíbenou mluvenou část, které díky tomu přicházím na chuť!
    Já musím říct, že se mi reprezentace kluků zatím velmi líbí a ať to dopadne jakkoliv, ostudu neudělají, ba naopak. Jsou sympatičtí, naživo jim to jde, energii mají taky. Myslím si, že nemusíte být tak negativní, ale mohl byste ukázat trochu podpory, kluci si jí zaslouží.

    Reagovat
   • Vidím to podobně. Naše píseň mi osobně nepřipadá hudebně zajímavá a žebříčky či počet zhlédnutí videoklipu naznačují, že tento názor není úplně ojedinělý. Naštěstí pro nás je letošní semifinále opravdu slabé a procentuální naděje na účast ve finále existuje. Mohlo to dopadnout i hůř. Lake Malawi fandím (ikdyž jejich žánr není mým šálkem kávy), opravdu se snaží a za to jim patří dík.

    Osobně bych trochu upravila tu mluvenou pasáž před posledním refrénem. Chápu, že kluky napadlo ten bridge něčím proložit, ale proč proboha říkat něco tak prosťoučkého jako „We are Lake Malawi from the Czech Republic“? Vždyť to je všeobecně známý fakt. xD Zamyslela bych se, jestli je tohle nutné a případně navrhla úpravy.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..