Ankety a soutěžeNovinky

Lake Malawi představili finální verzi české písně

Friend of a Friend tak zná svou podobu pro květnovou Eurovizi.

Začátkem ledna spatřila světlo světa píseň Friend of a Friend české kapely Lake Malawi. Svěží a vždy veselá kapela pod vedením Alberta Černého zvítězila v českém národním kole ESCZ 2019 a stala se tak reprezentantem Česka na letošní Eurovizi v Tel Avivu.

Píseň se ihned stala mnoha milovanou, hodně lidí však volalo po menších změnách, aby píseň na pódiu co nejlépe vynikla. Samotná skupina se nechala slyšet, že drobné změny tvoří a jejich nástin uvidíme v rámci vystoupení v dnes již neúčastnící se Ukrajině. Chlapci ale předvedli parádní show, která strhla na svou stranu mnoho nerozhodných fanoušků. Navíc, tak jak si hodně lidí přálo, se druhá mluvená část „She was my neigbour when we were thirteen, she moved back in.“ proměnila ve zpívanou. V třetí třetině songu se pak nově dočkáváme tlumené verze, která předznamenává vrcholný výbuch v podobě naposledy se zopakovaného refrénu v základní lince a ukázky Albertova rozsahu v držených horních tónech.

Všechny tyto změny se zároveň i dnes promítly do oficiálního videoklipu písně. Klip je navíc velmi originálně pojat a na své si přijdou především instagramoví závisláci, kteří se budou během sledování klipu cítit jako doma. Otázkou už tedy zbývá jen to, zda bude i tento nápad nějakým způsobem promítnut do květnového vystoupení. Nové verze a klipu si zřejmě všimly i sázkové kanceláře, které po delší době začínají pomalu ale jistě naší písni věřit. K dnešnímu dni se Česko pohybuje na 27. pozici, což je za posledních sedm dní zlepšení o pět míst.

Podívejte se s námi společně na vývoj všech verzí a dostupných videí naší české písně Friend of a Friend!

Úplně poprvé jsme všichni uslyšeli píseň v rámci videoklipu ESCZ.

Následovala živá unplugged verze v rámci projektu Offstage with Kreig.

Po prvních úpravách odcestovala skupina na Ukrajinu a zazněl tak první nástin finální verze.

Vše vyvrcholilo dnes. Lake Malawi představují oficiální videoklip a verzi písně Friend of a Friend.

Jak se vám líbí finální verze a klip Friend of a Friend?
 • Perfektní! 40%, 62 hlasy
  62 hlasy 40%
  62 hlasy - 40% všech hlasů
 • Pěkné! 38%, 59 hlasů
  59 hlasů 38%
  59 hlasů - 38% všech hlasů
 • Takový průměr. 12%, 18 hlasů
  18 hlasů 12%
  18 hlasů - 12% všech hlasů
 • Hrůza hrůzoucí... 5%, 8 hlasů
  8 hlasů 5%
  8 hlasů - 5% všech hlasů
 • Nic moc... 5%, 7 hlasů
  7 hlasů 5%
  7 hlasů - 5% všech hlasů
Celkově hlasů: 154
8. 3. 2019 - 15. 3. 2019
Hlasování ukončeno !

 

9 komentářů: „Lake Malawi představili finální verzi české písně

 • Videoklip příjemně překvapil a uvidíme, jak to Albert zazpívá v květnu na živo, jak bude vypadat choreografie. Ale jinak si myslím, že poroty nás dají vysoko, těm se to bude líbit (když nás dali vysoko i při tom hrozným songu v roce 2017) na rozdíl třeba od Polska. No u diváků to bude asi horší si získat podporu.

  Reagovat
 • Klip je hravý, veselý, líbí se mi. Hodně se toho v něm děje, což odvádí pozornost od repetitivnosti textu. Taky se mi líbí, že v klipu i jinde se Albert drží takové té civilní „boy next door“ image, včetně komunikace s fanoušky bez nějakých prostředníků atd. V situaci, kdy se každý druhý entrant jeví jako stylizovaná nadbytost, která projednou svolila sestoupit shůry mezi prostý lid, je to myslím správná strategie. 😉

  Jediné, z čeho jsem trochu v rozpacích, je ponechání písně od začátku ve stejné výšce. Jednak se ukázalo, že Vidbir verze, která byla o tón níž, zněla mnoha lidem příjemněji, druhak je tu nebezpečí, že naživo to Albert neudýchá. Samozřejmě doufám, že se mýlím.

  Reagovat
  • V živém vystoupení bude písnička posazená od tón níže, jako ve Vidbiru. Ptal jsem se jich a potvrdili mi to.

   Reagovat
 • Moc se mi to líbí. Výborný revamp a moc pěkný videoklip. Paráda, tleskám. Hned jsme u bookmakerů trošku skočili nahoru.

  Reagovat
 • Nemyslím si, že Belgie, Austrálie, Island, Finsko, Maďarsko, Slovinsko nebo například Polsko budou mít jistý postup. Vůbec ne. Netvrdím, že propadnou, ale já naopak vidím první semifinále jako velmi otevřené, více než za posledních pár let. 🙂 Navíc Lake Malawi budou jiní a veselí, mohou skutečně vyniknout.

  Reagovat
  • Souhlasím s tím, že to bude otevřené a nic není vůbec jasné. V podstatě téměř nic. Hodně často se totiž názory fanoušků rozchází a už jsme se několikrát přesvědčili, jaký vliv má na výsledek živé vystoupení. Do května tedy času dost. Trochu napoví pre-parties a pak už budeme muset čekat na začátek zkoušek v Tel Avivu. Po nich budeme moudřejší, alespoň teoreticky. Diváci u televize s tím stejně zamíchají…

   Reagovat
   • Přesně, každý rok jsou favoriti, kteří pak v živém vystoupení nějak propadnou, a naopak…
    Vloni to třeba bylo Řecko a Belgie, trochu i Bulharsko, kde studiové verze byly super, ale živé vystoupení „meh“. Obzvlášť u písniček, kde nejsou záznamy živých vystoupení bych brala předběžné odhady výsledků s rezervou 🙂 . A naopak my můžeme být aspoň trochu v klidu, že víme, že Albert naživo zpívá i působí dobře!

    Reagovat
 • Je to v pohode ale s kvalifikáciou bude asi problém, prvé semifinále má dosť adeptov na finále ktorí to budú mať v celku ľahké (Cyprus, Grécko, Portugalsko, Island, Belgicko, Austrália, Slovinsko ?, Estónsko?, Maďarsko?, podľa mňa tieto krajiny sa do finále dostanú) čiže mne to vychádza na boj o posledné postupové priečky a bude tam isto silné Poľsko, karty môže zamiešať Fínsko ale aj Srbsko a Bielorusko, dokonca aj San Maríno môže vďaka tureckej diaspore prekvapiť a tlačiť sa na 10. miesto. Mne vychádza z toho, že mimo je na 100% len Čierna Hora a pravdepodobne Gruzínsko.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..