Národní kolaNovinky

Dnes: Festival da Canção rozhodne o vítězi

Dnes večer se dozvíme, kdo bude reprezentovat Portugalsko v Tel Avivu. RTP by ráda pořádala Eurovizi v roce 2020 a podle dosavadní reakce fanoušků má naději na pořadatelství.

Třetím večerem prestižního Festivalu písně rozhodne Portugalsko souboj o letenku do Izraele. Vše se odehraje ve vyprodané Portimão Aréně pod taktovkou moderátorky Eurovize 2018 Filomeny Cautely. Velkým favoritem na vítězství je Conan Osíris s písní Telemóveis (Mobily). Vydáním písně doslova strhl portugalské sociální sítě, telekomunikační společnosti ještě dnes vysílají reklamy s tou písní na pozadí a vyhrála divácké hlasování prvního semifinále. I když u poroty ztratil vedení, dnešní jury zasedne v poněkud pozměněném složení. Body se budou udílet podle 7 portugalských regionů, každý bude mít 3 porotce (Sever, Střed, Lisabon, Alentejo, Azory, Madeira, Algarve).

Neměli bychom však opomíjet ani celkové vítěze obou semifinále. Matay s písní Perfeito oslnil v prvním semifinále jak diváky, tak porotu. Naopak v druhém semifinále jasně mezi diváky zabodoval NBC s písní Igual A Ti. K favoritům se nakonec přidává i komerčně známé a Portugalci oblíbené sourozenecké duo Calema. Stejně jako v případě Conana Osírise, i vystoupení Surmy vzbudilo značné rozrušení na sociálních sítích. Dá se proto četkat, že finále bude plné očekávání s několika možnými adepty na vítězství.

Pořadí vystupujících:

 1. CalemaA Dois
 2. Mariana BragadaMar Doce
 3. MatayPerfeito
 4. SurmaPugna
 5. NBCIgual A Ti
 6. MadrepazMundo a Mudar
 7. Conan OsírisTelemóveis
 8. Ana CláudiaInercia

Zajímavostí dnešního večera je, že hlasovací linky jsou již oteveřné. Dalé se můžeme těšit na pokračování retro intervalaktu, kdy navážeme na semifinálový sentiment a z let 60. a 80. se tentokrát přeneseme do let 90. a nového milénia. Předvést novou píseň by pak měla i Isaura a Cláudia Pascoal.

ESC Arena bude mít jako v případě německého kola své redaktory na místě. Nezapomeňte proto sledovat náš FB pro aktuální informace. Večer pak můžete sledovat živý chat s Joanou Martins na národním rozhlasu Antena 1. Pre-Show finále začíná ve 22:00 a živý přenos pak v 22:15 SEČ. Sledovat jej můžete na webu portugalské televize, RTP.

Finálové písně. 

V anketě na našem webu jste jednoznačně zvolili za vítěze portugalského národního kola Conana Osírise. Konkurenci nenašel. Uvidíme, jestli se portugalská porota a diváci budou ztotožňovat i s vaším názorem.

Kdo je váš favorit na vítězství Festival da Canção 2019?
 • Conan Osíris - Telemóveis 75%, 9 hlasů
  9 hlasů 75%
  9 hlasů - 75% všech hlasů
 • Calema - A dois 17%, 2 hlasy
  2 hlasy 17%
  2 hlasy - 17% všech hlasů
 • Madrepaz - Mundo a mudar 8%, 1 hlas
  1 hlas 8%
  1 hlas - 8% všech hlasů
 • Matay - Perfeito 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • Ana Cláudia - Inércia 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • NBC - Igual a ti 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • Surma - Pugna 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • Mariana Bragada - Mar doce 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
Celkově hlasů: 12
23. 2. 2019 - 2. 3. 2019
Hlasování ukončeno !

4 komentáře: „Dnes: Festival da Canção rozhodne o vítězi

 • Bože, co to s tím Portugalskem je? Snad nejvíc uspávající výběr, který jsem kdy slyšel.. hrůza. Jediné, co mě trochu zaujalo byl Canon Osiris, ale asi to budou zpívající dvojčata, to prostě diváci miluji, i když kvalita je nikde..

  Reagovat
 • Za mě Calema – A Dois.
  Koukám, že nejvíc hlasů tu má Conan Osíris, to mě zrovna příliš neoslovuje. Akorát mě hypnotizují jeho tenisky.

  Reagovat
 • Tento rok môžu Portugalci rozdávať, dá sa z čoho vyberať.
  Mojou srdcovkou sú Madrepaz, ale v tej konkurencii to majú ťažké, no.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..