Národní kolaNovinky

Dnes: Litva vybere svého reprezentanta

Litevské národní kolo došlo po šesti týdnech do svého finále, ve kterém vybere svého reprezentanta pro Tel Aviv.

Národní kolo Eurovizijos atranka v Litvě však neprobíhalo úplně hladce a bez afér. Poté, co se již samotné národní kolo rozeběhlo, se do něj zapojili další interpreti a někteří z nich si své rozhodnutí na poslední chvíli rozmysleli a neúčastnili se. To se samozřejmě neobešlo bez pokut dle pravidel národního kola. Zmiňovaným interpretem je bývalý reprezentant Litvy Sasha Song.

Ale ani velká favoritka Monika Marija, která do výběru vstoupila s písní Criminal, není bez poskvrny. Mezi dodatečně ohlášenými účastníky byla totiž její druhá píseň Light On, která se velmi rychle zařadila mezi největší favority. Monika asi začala tušit, že mít v národním kole dvě písně nebyl dobrý nápad. Light On na plné čáře vyhrálo jak kvalifikační večer, tak i první semifinále. Bylo tedy jasné, že na rozdíl od písně Criminal, která takový enormní úspěch v kvalifikačním kole neměla, Light On může celé finále vyhrát. Proto se Monika před druhým semifinále rozhodla vyzvat porotu i fanoušky, aby pro ni nehlasovali a Criminal do finále neposlali. To se nestalo a Monika tak měla na finálové soupisce obě písně. Rozhodla se však, že Criminal z finále stáhne i pod hrozbou pokuty dle pravidel soutěže a uvolnila tak místo ve finále dalšímu semifinalistovi. Jestli to byl rozumný krok už poznáme dnes večer.

Účastníci finále – sobota 23. února 2019

Poslední přenos litevského národního kola začne ve 20:00 SEČ a je možné je sledovat na eurovizním webu litevské televize LRT.

V naší anketě zvítězila jednoznačně Monika Marija, která získala 8 hlasů pro Light On a 4 hlasy pro původně kvalifikovaný Criminal, celkem tedy získala 12 hlasů z došlých 16. Jediným dalším finalistou, kdo získal více než jeden hlas, byl Jurijus. Uvidíme tak, jestli se podobný souboj o prvenství odehraje i v dnešním finále.

Kdo je vaším favoritem národního kola v Litvě?
 • Monika Marija – Light On 50%, 8 hlasů
  8 hlasů 50%
  8 hlasů - 50% všech hlasů
 • Monika Marija - Criminal 25%, 4 hlasy
  4 hlasy 25%
  4 hlasy - 25% všech hlasů
 • Jurijus - Run with the Lions 19%, 3 hlasy
  3 hlasy 19%
  3 hlasy - 19% všech hlasů
 • Antikvariniai Kašpirovskio Dantys - Mažulė 6%, 1 hlas
  1 hlas 6%
  1 hlas - 6% všech hlasů
 • Jurgis Brūzga – CTRL ALT DELETE 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • Henry & Tommy Modric – Neverpart 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • Justina Budaitė-Junà – Strength of a Woman 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • Jurgis DID & Erica Jennings - Sing! 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
Celkově hlasů: 16
16. 2. 2019 - 23. 2. 2019
Hlasování ukončeno !

3 komentáře: „Dnes: Litva vybere svého reprezentanta

 • Tak určite chcem aby vyhrala Monika aj keď som zvedavý či sa jej to podarí lebo fanúšikovia nejak ťažko niesli odstup Criminal, možno mala odstúpiť už pred semifinále. Každopádne to bude medzi ňou a Jurijusom. Ten už dva krát hladko Moniku s Criminal porazil ale s Light On má premiéru. Jurijus by mi ale našťastie vôbec nevadil tiež. Aj keď po tom fiasku v Rumunsku nikto nevie z ktorého konca obľúbenosti sa vyhrabe nejaký nezáživný víťaz.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..