Ankety a soutěžeNárodní kolaNovinky

Finsko představuje soutěžní písně národního kola UMK 2019

Finsko letos pokračuje v řadě interního výběru interpreta a národního kola pro výběr písně.

V úterý 29. ledna finská televize YLE představila svého interně zvoleného reprezentanta – DJ Darudeho, kterého doplní na podiu zpěvák Sebastian Rejman. Nyní po tři pátky publikují vždy jednu soutěžní píseň, stejně jako loni Saara Aalto. V sobotu 2. března pak uvidíme finále národního kola, kde Finsko za pomoci mezinárodní poroty vybere jednu z těchto tří písní.

Píseň č. 1: Release Me

V pátek 8. února byla představena první soutěžní píseň, která nese název Release Me. Sebastianův zpěv je v ní všudypřítomný, ale pomalejší tempo může někomu připadat nudné na umělce s takovou historií, jako je Darude. V tomto případě se tak nepotvrdilo to, že by píseň byla převážně tanečního DJského charakteru a zpěvu by příliš neobsahovala. Ještě však máme před sebou další dvě písně. Nutno ale podotknout, že v případě Saary Aalto z minulého roku to byla právě první ze tří publikovaných písní, která v národním kole Uuden Musiikin Kilpailu tehdy zvítězila.

Píseň č. 2: Superman

Druhou soutěžní píseň jsme poznali v pátek 15. února, i když u nás došlo k prezentaci písně na finském webu již ve čtvrtek hodinu před půlnocí. Superman je melodičtější než první píseň Release Me, Sebastian v ní zpívá téměř celou dobu, a tak zde není žádné vyložené „sólo“ Darudeho. Ale přeci jen… Kdo zná Darudeho megahit Sandstorm, který válcoval kdysi celou Evropu, tak má určitě s onou písní zafixovaný jeden zvukový efekt, který použil i zde. Pro posluchače tak může být Superman snadněji přiřaditelný právě k Darudemu.

Píseň č. 3: Look Away

Poslední píseň nese název Look Away. Ve videoklipu vidíme kromě Darudeho a Sebastiana také spoustu mladých žen. Tato píseň je pro některé fanoušky jasným favoritem, což ale nemusí znamenat vůbec nic. Vše se ukáže příští sobotu 2. března při národním kole. S výběrem finské veřejnosti pomůže také mezinárodní porota.

Která píseň by podle vás měla zvítězit v Uuden Musiikin Kilpailu 2019?
 • Look Away 46%, 13 hlasů
  13 hlasů 46%
  13 hlasů - 46% všech hlasů
 • Superman 39%, 11 hlasů
  11 hlasů 39%
  11 hlasů - 39% všech hlasů
 • Release Me 14%, 4 hlasy
  4 hlasy 14%
  4 hlasy - 14% všech hlasů
Celkově hlasů: 28
22. 2. 2019 - 1. 3. 2019
Hlasování ukončeno !

11 komentářů: „Finsko představuje soutěžní písně národního kola UMK 2019

 • Mne to všetko pripadá na jedno koleno. Fíni vsadili na tanečnú istotku, ale toto sa mi už zdá strašne obohrané. Uvidíme, či sa ešte niečo v tomto štýle objaví. Asi sa bude rozhodovať medzi Supermanom a Look away, mne je to jedno, na potriasanie nohou môže byť, inak ma to vôbec nezaujalo.

  Reagovat
 • Superman je lepší volba, ani tak to ale není žádná sláva. Připomíná mi to loňské Polsko a celkem bych očekával i podobný výsledek. Uvidíme, co přinese třetí song, ale upřímně neočekávám nic velkého.

  Reagovat
 • Release Me není špatná, Superman je skvělá. Rozhodně jsem zvědavá na třetí. Rozhodně ale zatím vidím šance Finska optimisticky.

  Reagovat
  • V tomhle se shodneme. Myslím si, že Superman je moc povedený, oproti tomu Release Me opravdu ne. Rozhodne třetí song.

   Reagovat
 • Tak z těch prvních dvou asi radši toho Supermana… Spoléhám na třetí 😀 .

  Reagovat
 • Čím víc špatných písniček v našem sf může pro nás být také špatně, protože lidi pak nebudou vědět pro koho hlasovat a budou hlasovat na základě toho, jaký je to stát a pro nás by to asi moc nevyšlo, zatím známe 12 písní a ani jednu z nich si zatím nedokážu představit jako vítěze, možná Soldi, ale taky nic extra

  Reagovat
 • To je hrůza. Absolutně o ničem. Příští už může být jen lepší.

  Reagovat
 • Čím horší písničky budou, tím lépe pro nás 😀 Release me zatím přidává na naději že nebudeme poslední 🙂 nijak mě neoslovila a chvílemi mě jeho hlas docela štval…

  Reagovat
 • Tak toto mě opravdu nebaví. 🙁 Jen mám obavy, že letos v případě Finska budu mít stejné pocity, ať už bude vybrána kterákoliv ze soutěžních písní…
  PS: Taky si někdo automaticky začne zpívat Release me od sousední Agnes pokaždé, když to chlapec přesně v té tónině zazpívá? 😀

  Reagovat
  • To Release Me mi vytane taky pokaždé 😀 Ale uvidíme… jako tohle je zatím za mě docela průměr, ale pokud ty další budou horší, je to snesitelný. Doufám ale v něco víc od druhých dvou.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..