Národní kolaNovinkyReprezentanti

Rumunsko pojede do Tel Avivu reprezentovat Ester Peony

V napínavém rumunském finále vyhrála překvapivě Ester Peony s písní On a Sunday.Po skončení všech 12 soutěžních vystoupení v národním kole Selecția Națională 2019 probíhalo divácké SMS hlasování, během kterého vystoupili Inis Neziri, Emmelie de Forest a Netta Barzilai. Poté bylo hlasování ukončeno a své body rozdala šestičlenná porota. K jejím výsledkům se následně jako sedmý porotce přičetly hlasy rumunských diváků. V průběhu hlasování porot vše nasvědčovalo souboji mezi trojicí Bella Santiago, Laura Bretan a Ester Peony. Poslední zmíněná získala při posledním porotcovském hlasování takový náskok, že i kdyby od televotingu nezískala Ester ani jeden jediný bod, stejně by byla vyhlášena celkovou vítězkou se svou písní On a Sunday. Tři body od lidí tak toto jen potvrdily. Na druhém místě se umístila Laura Bretan, která divácké hlasování s přehledem vyhrála, ale na celkové vítězství to tentokrát nestačilo. Třetí příčka patří Belle Santiago.

Podívejte se na finálové vystoupení Ester Peony a ohodnoťte její píseň v naší anketě.

Ohodnoťte píseň Ester Peony - On a Sunday
 • 0 22%, 12 hlasů
  12 hlasů 22%
  12 hlasů - 22% všech hlasů
 • 4 11%, 6 hlasů
  6 hlasů 11%
  6 hlasů - 11% všech hlasů
 • 8 11%, 6 hlasů
  6 hlasů 11%
  6 hlasů - 11% všech hlasů
 • 5 9%, 5 hlasů
  5 hlasů 9%
  5 hlasů - 9% všech hlasů
 • 3 9%, 5 hlasů
  5 hlasů 9%
  5 hlasů - 9% všech hlasů
 • 2 9%, 5 hlasů
  5 hlasů 9%
  5 hlasů - 9% všech hlasů
 • 1 9%, 5 hlasů
  5 hlasů 9%
  5 hlasů - 9% všech hlasů
 • 6 7%, 4 hlasy
  4 hlasy 7%
  4 hlasy - 7% všech hlasů
 • 9 5%, 3 hlasy
  3 hlasy 5%
  3 hlasy - 5% všech hlasů
 • 10 4%, 2 hlasy
  2 hlasy 4%
  2 hlasy - 4% všech hlasů
 • 7 4%, 2 hlasy
  2 hlasy 4%
  2 hlasy - 4% všech hlasů
Celkově hlasů: 55
17. 2. 2019 - 9. 5. 2019
Hlasování ukončeno !

24 komentářů: „Rumunsko pojede do Tel Avivu reprezentovat Ester Peony

 • S odstupem doby se ví, že ti dva čtyřprocentní porotci Lauru odsoudili za to, že se jako hluboce věřící člověk vyjádřila pro podporu tradiční rodiny a odmítla podpořit stále se stupňující tlaky LGBT . Lauru to asi dost mrzelo a měla prohlásit, že to byla poslední soutěž, které se zúčastnila. Lauře to ale nijak neuškodilo a je stále více žádaná a celé léto koncertovala ve svém milovaném Rumunsku k nelibosti mnoha svých amerických fanoušků. Jednou dokonce vystoupila s Ester Peony a tam byl teprve vidět ten obrovský rozdíl. To kňourání Ester se se zpěvem Laury vůbec nedalo srovnávat. Laura je velice skromná a šlechetná dívka a hodně podporuje charitu. Dříve jsem tento hudební žánr moc neposlouchal, ale Laury hlas je jako droga. Je tak výjimečně krásný, že se nedá přestat poslouchat.

  Reagovat
  • Ten rozdíl je samozřejmě obrovský. Dodnes tohle Rumunsku nemůžu zapomenout (a potažmo i Wiwi). I tak ale doufám, že se Laury jednou na ESC dočkáme. Je to skvělá interpretka, která by mohla mířit i na příčky nejvyšší.

   Reagovat
  • Dva čtyřprocentní porotci, stupňující se tlaky LGBT.. Bacha na slovník. Nehledě na to, že sama rumunská TV se rozhodla, že nechá této „čtyřprocentní dvojici“ porotců takovou obrovskou váhu a že rumunské publikum postaví na úplný chvost důležitosti. Takže asi tak. A za LGBT se omlouvám za náš stupňující se tlak. 🙂

   Reagovat
 • Asi rozhodli národné motívy, ktoré je možní sem-tam(veľmi pozornými ušami) v piesni započuť, ale spev jepriemer až mierny podpriemer. Miestami spevácky výkon, že má chytené hrdle od veľmi studenej minerálky, ktorej sa napila ráno pred národným finále. Miestami tzv. ,, dusí kapustu v sude. „

  Reagovat
 • Je to fakt škoda, protože hudba je hodně dobrá, má potenciál, ale její hlas? Jednoduše není dost dobrý, místy to až zatahá za uši.. 3/10

  Reagovat
 • Vůbec nerozumím výběru dané písničky. Naprostá nuda, nic více.

  Reagovat
 • Na Fb Eurovision Romania to celkom odpálilo bombu už sa tam spisuje aj petícia 😀

  Reagovat
 • Písnička je takový lepší průměr, já jsem sice strašně chtěl Bellu, ale zároveň jsem absolutně nechtěl Lauru… takže jsem vlastně spokojenej…ale způsob hlasování fakt zajímavý…

  Reagovat
 • Toto naštvalo aj mňa.. absolútne nerešpektovanie hlasujúcich ľudí, ktorí si za sms zaplatili. A vyhrá pieseň, za ktorú hlasovalo pár ľudí (pravdepodobne iba jej blízki). Absolútny nonsens. A chlapci z Wiwi mali dokonca väčšiu váhu v hlasovaní ako rumunský ľud, ktorý vlastne zbytočne hlasoval. Človek môže len krútiť hlavou, aké je toto nefér, to bola vlastne interná voľba v priamom prenose.

  Reagovat
 • Ač prakticky nikdy nenadávam, jak se vyvíjí daný ročník, ano, toto byl černý víkend. Ale každý rok takový víkend je a myslím, že už letos hůře nebude. Jednak nás čekají super národní kola (Švédsko, Norsko, Dánsko, Srbsko,..) a především začne představování interně vybraných písní, což by letos mohlo být kvalitní. Alespoň doufám. Máme pár super songů (za mě trojice Itálie, Španělsko, Francie) plus i Česko začínají všichni brát vážněji v boji o hezké příčky. 🙂
  Tak pojďme všichni věřit, že hned další super song Eurovizi věnuje v pátek Německo. 🙂

  Reagovat
 • Tyhle hlasovací systémy jsou prostě zlo. Vždycky na ně někdo doplatí…
  Song je naprostý průměr, nenadchne – neurazí, ale ten konec je teda fakt zlo. Vždyť přece nemusí každá píseň končit exhibicí interpretova hlasu (která tady navíc ani nefunguje, protože ten hlas prostě není na podobné exhibice stavěný, aspoň zatím ne).

  Reagovat
 • First of all… Heej, ja nejsem Filip! Co mi to tu zas naskakuje? 😀
  No… A k vysledku asi nemam slov. Tento vikend opravdu nevim, ktera​ zeme me zklamala nejvice. Zacinam se obavat, ze tento rocnik bude slaby, jak ani nepamatuju. Mozna uzavreme dekadu nejslabsim rocnikem. 🙁
  Na to, kolik pisni uz je nam znamo, jsem spokojena se dvemi. Dost desive. 🙁

  Reagovat
  • Mne to tvrdilo, že som Morrighan takže neviem čo s tým je 😀 navyše som nejak ani hlasovať nemohol lebo už som mal odhlasované (a po každom refresh inak!! :D)

   Reagovat
   • Tiež mi nedovolilo hlasovať a nie prvý krát a raz sa stalo akoby som hlasovala, aj keď sa tak nestalo. Niekde to nibne.

    Reagovat
   • Moc se omlouváme, na tomto problému již delší dobu pracujeme, tak prosíme o strpení a pochopení.

    Reagovat
    • Už mi zobrazilo graf hlasovania a zdá sa, že moje včerajšie hlasovanie bolo zarátané.

  • Podobné pocity. Já jsem aktuálně ochoten fandit čtyřem songům, což je pořád asi tak dvakrát méně než loni touhle dobou. Úroveň zatím zvolených písní je hodně pod mým očekáváním… Pozitivní je, že pokud to takhle půjde dál, o finále se bát nemusíme. 😀

   Reagovat
 • Dala som si chvíľu kľud, aby som tiež nevypustila niečo nepekné.
  Poroty zrušiť, hovorím to stále. A 1:6 (či koľko) v neprospech divákov? Keď tzv. „odborníci“ už rozhodli bez nich? A v prospech koho? Tá pieseň je opäť len obligátna eurovízna skladačka, Alicia Keys s Fallin je obľúbený námet, to som si všimla už dávno a k tomu ešte niečo, namixujeme, upravíme, aby to nebolo právne napadnuteľné a hybaj na ESC!

  Tu niečo nie je v poriadku, neverím, že toto bolo skutočné presvedčenie tzv. porotcov. Podobne aj v Taliansku, pozrela som si hlasovania za každý deň…
  Mali Lauru a pošlú Ester! Radšej pre teraz končím.

  Reagovat
 • Nikdy jsem tady na webu nebyl sprostý a slibuji, že už nikdy nebudu, ale žádám adminy těchto stránek, aby pro teď udělali výjimku a nechali můj komentář takový jaký je. Co je tohle za zkurveně debilní systém hlasování, co jsem právě viděl? To je něco neskutečnýho. Místo naprosto dechberoucí Laury nebo i výborné Belly, si tam tzv. porotci protlačí Červenou karkulku, která si div nevykroutila ruku. O songu se ani nemá cenu bavit. To má být jako vtipný? Já být rumunský občan, tak jsem tak neskutečně nasraný, že bych možná vyhodil i televizi z okna. Všechny národní kola jsem bral tak, jak to je, ale tohle mě i jako Čecha, kterýmu by to mohlo být jedno, vážně naštvalo. Ještě jednou se omlouvám za sprosté slova, ale musel jsem to tak napsat. Je to poprvé a naposledy.

  Reagovat
 • Ja to kašlem už tento rok 😀 chlapci z Wiwibloggs očividne ukázali ego pretože Lauru vo videu vychválili a dnes ju dosť potopili. Čo už v OGAE Second Chance bude tento rok tesno. Ak vyhrá budúci týždeň na Litve Mažule tak budúci rok sa hlásim za San Marino.

  Inak krásny systém hlasovania, Ester u divákov prepadla ale aj tak vyhrala, rumuni musia byť vo vytržení, že ich ide reprezentovať niekto koho predbehlo v hlasovaní divákov 7 songov.

  Reagovat
  • Skúsim nejak dať svoj „top“ dohromady aj keď je to ťažké:

   1. Španielsko
   2. Taliansko
   3. Slovinsko
   4. Česko

   Lamašský prieplav

   5. Veľká Británia
   6. Austrália
   7. Albánsko
   8. Estónsko
   9. Čierna Hora

   Mariánska priekopa

   10. Francúzsko
   11. Lotyšsko
   12. Chorvátsko
   13. Rumunsko

   Ak to neposerú budúci týždeň tak ako dnes v Rumunsku tak Lamašský prieplav prekročí Ukrajina a Litva

   Reagovat
  • To jo, pamatuju si, když Švédové v roce 2013 vyváděli, když Robin (který byl u diváků 2., jestli si dobře vzpomínám…) vyhrál, jako, že ho tam vůbec nechtějí atd… Ještě, že v Rumunsku ESC není tak populární jako třeba v tom Švédsku, s jejich povahou by tam udělali státní převrat.

   Reagovat
 • Bravo..jedna hnusnejšia pesnička za druhou. Na to sa už nedá pozerať

  Reagovat
 • To se tento víkend odehrál nějaký mezinárodní svátek špatných rozhodnutí?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..