Ankety a soutěžeNárodní kolaNovinky

Vidbir 2019: Známe všechny ukrajinské finalisty

Dnes skončilo druhé ukrajinské semifinále Vidbiru. Známe finálovou šestici, která se příští sobotu utká o letenku do Tel Avivu.

Ve skoro čtyřhodinovém semifinále se představilo celkem šest vystoupení, která byla podrobena tvrdé kritice porotců. Porota zůstává počas celého Vidbiru stejná, tedy ve složení  JamalaAndriy Danylko (Verka Serduchka) Eugene Filatov. Nedošlo však jenom na upřímnou kritiku. Jeden ze skladatelů KAZKY se v živém přenosu zeptal moderátora, proč se KAZKA znelíbila vysílateli STB a neuvádí ji v reklamách na národní výběr tak, jako to dělá s jinými účastníky. Moderátor odvětil, že jsou dvě možnosti – buď člověk, který tyto spoty dělá, pracuje pro externí firmu a spletl se, nebo ten pravděpodobnější, že při reklamně na finále Vidbiru prostě není možné do spotu uvést všechny, kteří bojují o postup, a proto se v něm objevila právě Maruv a Yuko. Poté jsme se přesunuli k porotkyni Jamale, která minulý rok zkritizovala vokální výkon Oleksandry. Po krátké diskuzi mezi Jamalou a Andriyem, vítězka Eurovize z roku 2016 vystoupení KAZKY ocenila, protože jí dokázalo vtáhnout to příběhu.

Po již nesčetné reklamní pauze, jsme se v intervalaktu mohli těšit na vystoupení Lake Malawi. Publikum vypadalo z naší reprezentace nadšené a dokonce sama porotkyně Jamala s chutí celé tři minuty protancovala. Vřelého přivítání se nám dostalo, když moderátor v jednu chvíli přepnul do plynulé češtiny, i když tedy s lehkým vlivem ukrajištiny, a zeptal se, zda úspěch Česku zajistí právě účast ve Vidbiru, stejně jako tomu bylo v případě Mikolase Josefa. Frontman kapely Albert Černý odpověděl rusky charašo, da. Tím všechny hlasitě rozesmál.

Nejdříve udělili každé písni své hlasy sudí. U těch zvítězila skupina Freedom Jazz s netradiční, rytmickou, ale samozřejmě jazzovou skladbou. Na druhém místě u poroty skončilo hudební trio KAZKA s pop písní obsahující taktéž prvky tradičního ukrajinského zpěvu. Na třetím místě se umístil sólový zpěvák LAUD.

Stejně jako u poroty, divácké hlasování vyhrála skupina Freedom Jazz. Druhá u diváků byla Anna Maria a třetí KAZKA. Po sečtení bodů, hlavně díky rozdílu v hlasech mezi LAUD a Anna Maria se do finále dostal Freedom Jazz z jasné první příčky,  Anna Maria z druhého místa a KAZKA jako třetí.

Na živá vystoupení z prvního semifinále se můžete podívat níže.

Hlasování poroty.

Hlasování diváků.

 

Kdo je vaším favoritem Vidbiru 2019?
 • Maruv - Siren Song 60%, 9 hlasů
  9 hlasů 60%
  9 hlasů - 60% všech hlasů
 • Kazka - Apart 33%, 5 hlasů
  5 hlasů 33%
  5 hlasů - 33% všech hlasů
 • Anna Maria - My Road 7%, 1 hlas
  1 hlas 7%
  1 hlas - 7% všech hlasů
 • Freedom Jazz - Cupidon 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • Yuko - Galyna guliala 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • Brunettes Shoot Blondes - Houston 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
Celkově hlasů: 15
16. 2. 2019 - 23. 2. 2019
Hlasování ukončeno !

8 komentářů: „Vidbir 2019: Známe všechny ukrajinské finalisty

 • Myslím, že z těchto finalistů je nejlepší Kazka (jen to ve finále musí zpěvačka trochu „rozbalit“) a Freedom Jazz. Trochu mě mrzí, že nepostoupil Khayat.

  Reagovat
 • Souhlas, za mě by taky Maruv i Freedom Jazz byli důstojní reprezentanti 🙂 .

  A koukám, že je tady ještě nikdo nekomentoval Lake Malawi, tak já s dovolením s tím čechocentrismem začnu 😀 . Jsem velmi velmi velmi spokojená!!! Zpěv, charisma, revamp, všechno skvělý! A reakce fanoušků na sociálních sítích se mnou souhlasí 🙂 . Juch!

  Reagovat
  • Naprosto souhlasím, Lake Malawi zaváleli 🙂 Musím říct, že živě to vyznívá mnohem lépe než studiovka, Albert zazpíval famózně 🙂
   A vůbec by mi nevadilo, kdyby nechali na pódiovou prezentaci stejné barvy, jako jsme viděli na Ukrajině 🙂

   Reagovat
 • KAZKA se absolutně nedala poslouchat! Tak falešná není ani Margaret..a to už je opravdu co říct. MARUV pro finále nemá konkurenci! (alespoň u diváků)

  Reagovat
 • Maruv můj jasný favorit. Originální, bizarní, sexy 😀 To by se na eurovizi pěkně vyniklo mezi vším ostatním.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..