Národní kolaNovinky

Dnes: Třetí semifinále švédského kola Melodifestivalen 2019

Třetí přenos nejsledovanějšího národního kola – švédský Melodifestivalen 2019 – proběhne dnes večer.

Počínaje prvním únorovým týdnem probíhají každou sobotu až do 9. 3. 2019 živé přenosy tradičního švédského národního kola Melodifestivalen. Během prvních čtyř večerů uvidíme postupně všech 28 soutěžících, v každém semifinále tedy sedm z nich. Dva s největším počtem hlasů vždy automatiky obdrží vstupenku do finále. Během pátého přenosu získají účastníci, kteří v semifinálových večerech skončili na 3. a 4. místě, druhou šanci a poperou se tak prostřednictvím duelů o čtyři zbývající místa ve finále. To se uskuteční druhou březnovou sobotu, kde bude o post švédského reprezentanta na letošní Eurovizi bojovat 12 soutěžících. O vítězi nakonec rozhodne odborná porota složená ze zástupců vybraných zemí a televizní diváci v poměru hlasů 50:50.

Účastníky třetího semifinále Melodifestivalen, které se uskuteční v Leksand, jsou:

 1. The Lovers of Valdaro – Somebody Wants
 2. Dolly Style – Habibi
 3. Martin Stenmarck – Låt skiten brinna
 4. Lina Hedlund – Victorious
 5. Omar Rudberg – Om om och om igen
 6. Rebecka Karlsson – Who I Am
 7. Jon Henrik Fjällgren – Norrsken

V třetím semifinále uvidíme další hvězdy, které již na Eurovizi byly k vidění. V roce 2005 byl Švédským reprezentantem Martin Stenmarck s písní Las Vegas. Letos opět zkusí své štěstí v Melfestu stejně, jako tomu bylo v letech 2014 a 2016, tentokrát se švédsky zpívanou písní. V loňském roce byl na Eurovizi dokonce jeden ze členů electic-popového dua Lovers of Valdaro, který se tam objevil jako vokalista moldavské skupiny DoReDos. Další tváře známe z minulých ročníků Melodifestivalen jsou například Dolly Style, Omar (jeden ze členů skupiny FO&O), Lina Hedlund (členka skupiny Alcazar) nebo Jon Henrik Fjällgren, který již nyní patří k jedněm z největších letošních favoritů na vítězství. Také se můžete podívat na půlminutové ukázky všech sedmi vystoupení ze zkoušek zde.

Přímý přenos sledujte dnes ve 20:00 SEČ přímo na webu švédské televize svtplay.

4 komentáře: „Dnes: Třetí semifinále švédského kola Melodifestivalen 2019

 • Letos nejlepší semifinále prozatím 🙂

  1.) Lina Hedlund – Victorious
  2.) The Lovers of Valdaro – Somebody Wants
  3.) Dolly Style – Habibi
  4.) Jon Henrik Fjällgren – Norrsken

  …na pořadí už tolik nezáleží 🙂

  Reagovat
 • Pořád si myslím, že s veselejší písničkou jakou je právě Norrsken, může Jon uspět, uvidíme. Z ostatních se mi líbí hlavně Rebecka nebo Lina.

  Reagovat
 • No mňa neoslovilo nič a moje najväčšie sklamanie je Norrsken, po tých dvoch peckách čo mal Jon v minulosti je toto slabé.

  Reagovat
  • Obávam sa, že máš pravdu. Jon je môj obľúbenec, ale ukážka ma až tak neoslovila, uvídím po živáku. Ale aj tak… tento rok ma uhranula Anna Bergendhal so svojou piesňou, aspoň nech sa dostane do finále. Rada si ju púšťam.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..