Národní kolaNovinkyReprezentanti

Domácí Izrael bude reprezentovat Kobi Marimi

Kobi Marimi zvítězil v pěvecké show The Next Star for Eurovision 2019.

The Next Star („HaKochav Haba“), národní kolo Izraele, se skládalo z mnoha úterních večerů, ve kterých velmi speciálním online stylem hlasování prošli do dnešního finálového večera čtyři zpěváci – Shefita, Ketreyah, Maya Buskila a jediný muž Kobi Marimi. Právě on dokázal své sokyně porazit a získat tak právo reprezentovat Izrael na domácí půdě v Tel Avivu.

Jelikož je izraelské národní kolo čistě pěveckou soutěží, píseň pro Kobiho bude teprve vybrána a její zveřejnění lze očekávat až v pozdějším datu.

Videa z dnešního a dalších večerů můžete zhlédnout zde.

Favoritem národního kola byla ještě do minulého týdne skupina Shalva, skládající se z členů se speciálními potřebami. Tato skupina se dokonce dostala do finále, avšak na svou vlastní žádost ze soutěže odstoupila. Důvodem je skutečnost, že by Shalva stejně nemohla na Eurovizi vystoupit dle daných pravidel EBU. Členové jsou silně věřící a dle Šabatu, kdy se od pátečního večera do sobotního večera nesmí aktivně fungovat, pracovat a využívat elektřinu, by nemohli absolvovat páteční zkoušku pro poroty a sobotní generálku. Jelikož nepočítali s tím, že dojdou tak daleko, rozhodli se k odstoupení až na poslední chvíli. Izraelská televize KAN se však rozhodla pozvat Shalvu jako interval act druhého semifinále. Tuto skupinu si tak na Eurovizi nakonec ujít nenecháme.

 

Jaké jsou vaše první dojmy z izraelského reprezentanta? Napište nám do komentářů!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..