Národní kolaNovinky

Výsledky prvního semifinále Melodifestivalen 2019

Přímými postupujícími z prvního semifinále se stali Wiktoria a Mohombi.

Počínaje dnešním dnem začaly živé přenosy tradičního švédského národního kola Melodifestivalen 2019. Během prvních čtyř večerů uvidíme postupně všech 28 soutěžících, v každém semifinále tedy sedm z nich. Dva s největším počtem hlasů vždy automatiky obdrží vstupenku do finále. Během pátého přenosu získají účastníci, kteří v semifinálových večerech skončili na 3. a 4. místě, druhou šanci a poperou se tak prostřednictvím duelů o čtyři zbývající místa ve finále. To se uskuteční druhou březnovou sobotu, kde bude o post švédského reprezentanta na letošní Eurovizi bojovat 12 soutěžících. O vítězi nakonec rozhodne odborná porota složená ze zástupců vybraných zemí a televizní diváci v poměru hlasů 50:50.

Přímými finalisty postupujícími z prvního semifinále jsou:

Do druhé šance se kvalifikovali tito soutěžící:

Druhé semifinále se uskuteční opět za týden v sobotu ve 20:00 SEČ.

17 komentářů: „Výsledky prvního semifinále Melodifestivalen 2019

 • Ešte sa vrátim k Anne Berghendal. Má nezameniteľný hlas a spevácky prejav, aj pieseň sa mi celkom páči , je dobré, že aspoň postúpila do ďaľšîch bojov. Ale pódiové vystúpenie bolo hrozné, od úpravy, kostýmu, cez pódium až k „choreografií“. Na ESC asi nepostúpi, ale aj tak by bolo dobré na tom popracovať, zbytočne zráža celkový dojem. So zavretými očami by sa mi včera páčila najviac.

  Reagovat
 • Tak skúsim ešte raz, skrátene.
  Josef Štaif: „Pokud je slovo „opice“ mířeno na osobu tmavší pleti, pak se jedná o rasismus.“
  Takže, ak je mierené na bieleho, už to nie rasizmus.😀.
  Tá poučka je vlastná tvorba? Skutočne si myslím, že netreba robiť nadprácu a hľadať bosorky tam, kde nie sú.
  Navyše, Mohambi je tmavej pleti? Ďkujem, že si ma na to upozornil.

  Reagovat
 • Na Jozefa sa nedalo reagovať, tak som napísala nový komentár, nejak ho nevidím. Prejde?

  Reagovat
 • Tak já bych ve finále raději viděla: Nano a Zeana s Anis Don Demina.
  U Wiktorie se mi nelíbí její píseň a u Mohombiho se mi nelíbí jeho hlas.
  Jak jsem si při poslechu ukázek pochvalovala, že se mi líbí hned tři písně, tak nakonec to dopadlo tak, že z těch tří postoupila jen jedna a k tomu jen do druhé šance. Nu což – uvidím, jak to bude v příštích týdnech.

  Reagovat
 • Byl to moc pěkný přenos, po roce mi Melodifestivalen zase chyběl. A baví mě o to víc, když je součástí Sarah Dawn Finer a Erik Saade. Wiktoria byla jako vždy super a zasloužený postup do finále! Mohombi příjemně překvapil, takže proč ne 🙂

  Reagovat
 • Zcela zasloužený postup pro oba. Nano má další rádoby silnou píseň a jeho zpěv je prostě hrozný. A pro Cipelu – na tomto webu ti rasistické a další jim podobné výlevy trpět nebudeme. Tak s tím počítej.

  Reagovat
  • No nazdar…. čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo? Aké rasisistické príspevky tu boli? A už mažeme? Spamätajte sa.

   Reagovat
   • Nemažeme. Zatím. U komentáře Cipely ale původně figurovalo jiné slovo než křížky. Náš web je o Eurovizi. Můžeme mít různé názory na písně či na kvalitu zpěváků, nejsme ale rozhodně zvědaví na urážky a vulgarity. Děkujeme za pochopení. 🙂

    Reagovat
    • Písalo sa tu o rasizme (Fred) a ty tiež, tak som zvedavá, kde teda ten rasizmus je?
     „Opica“ nie je vulgarizmus, pokiaľ nevieš ako to bolo myslené. „Skákal ako opica“ , napr., aj to budeš mazať?
     Mohli ste ho už na vulgarizmus upozorniť, doteraz nič a zrazu aká príčinlivosť… slobodu vyjadrovania si vážte, zatiaľ ešte ako tak je….zatiaľ…

    • Pokud je slovo „opice“ mířeno na osobu tmavší pleti, pak se jedná o rasismus.

    • Já myslím, že je to jasný, mně tu zatím nickname nikdo nezcenzuroval 😉 .
     Tihle lidi dělají tu stránku ve vlastním volném čase a na suprové úrovni, myslím, že je na nich, aby si řekli, co ještě budou v komentářích tolerovat…

 • Zasloužení postupující. Mohombi je můj favorit nejen pro Švédsko, ale pro celou eurovision. Ten staging ml ze všech nejlepší. Nechápu zase ty debilní narážky některých níže… Je to borec, který má na youtube miliony shlédnutí a hit jako Bumby Ride. Docela mě zaráží, že adminům tohoto jinak skvělého webu nevadí rasistické komentáře a nechají je tady viset. Není to jen ostuda těch lidí co to píšou, ale i vaše!

  Reagovat
 • Not With Me je v podaní Wiktorie pre moje uši utrpenie, pieseň je vhodnejšia pre sýtejší hlas a s väčším rozsahom, podľa mňa.
  Druhý priamo postupujúci je švédska klasika, skôr by ma prekvapilo, keby postúpil Nano…

  Reagovat
 • Já třeba Nana a jeho písničky rád nemám. Neměl jsem ani Hold On, nemám ani tohle. Takže jsem rozhodně rád, že šel „jen“ do andra chansen. Naopak Mohombi má zajímavý staging a dobrý song, který trochu zavání stylem latino, což je teď v módě. Wiktoria je perfektní, spolu s ní se mi nejvíce líbila ještě Anna Bergendahl. Jsem tak spokojený.

  Reagovat
 • Wiktoria byla vynikající a postup do finále je logický, ale jak je možné, že přímým postupujícím není Nano? Nejlepší song podle mě a pódiová prezentace naprosto perfektní. Místo něho postoupil další vykastrovanej zpěvák. Proč mě to od švédů (po zkušenosti z minulých let) nepřekvapuje.

  Reagovat
 • Wiktorie je ve finále zaslouženě..tu xxxxx nebudu komentovat!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..