Island: Známe všech deset finalistů Söngvakeppnin 2019

Islandský vysílatel odhalil kompletní podobu finálové desítky. Jméno islandského reprezentanta v Tel Avivu se dozvíme 2. března.

I když oficiální seznam interpretů bojující o účast na Eurovizi unikl na internet pár hodin před oficiálním zveřejněním, národní vysílatel RUV doplnil další informace o podobě finálního výběru. Tomu budou předcházet dvě semifinále. Těšit se můžeme na účast dvou bývalých účastníků Eurovize – Friðrik Ómar, který reprezentoval tento ostrovní stát v roce 2008, a Hera Björk, která se proslavila písní Je Ne Sais Quoi a dodnes je mezi fanoušky velmi oblíbená. Není proto divu, že právě účast Hery vzbudila velkou vlnu nadšení v eurovizní komunitě.

První semifinále, 9. února:

Druhé semifinále, 16. února:

Novinkou letošního národního kola je zapojení poroty. Ta bude mít stejnou váhu jako hlasy diváků. Z každého semifinále postoupí 2 písně přímo a zbývající píseň z obou semifinále vybere sám vysílatel RUV. Z finálové pětky pak 2. března vzejde takzvané superfinále složené ze dvou písní, které obdržely nejvíce hlasů od diváků a poroty. Předešlé hlasy jsou zachovány, ale hlasovat o vítězné písni už bude pouze islandská veřejnost. V islandském finále 2. března taktéž vystoupí runner-up minulého ročníku, Eleni Foureira.

Jeden myslel na “Island: Známe všech deset finalistů Söngvakeppnin 2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..