Lake Malawi zvítězili v českém národním kole

Hlasování bylo napínavé a jako vítězi z něj vzešla skupina Lake Malawi v čele s Albertem Černým.

Od pondělí 7. ledna, kdy jsme poznali osmičku českých finalistů, patřila tato mladá česká skupina k velkým favoritům. To se začalo potvrzovat, když Lake Malawi získali 60 bodů od deseti mezinárodních porotců, jejichž hlasy společně s mezinárodními fanoušky hlasujícími přes eurovizní aplikaci tvořily polovinu celkového výsledku národního kola. Těchto 60 bodů se skládalo pouze z nejvyšších bodových ohodnocení, která byla zveřejňována během posledního týdne. Po odhalení celkových výsledků porotců i českých hlasujících diváků si Lake Malawi vedení udrželi a nechali tak za sebou další velkou favoritku národního kola, kterou byla Barbora Mochowa.

V celkovém součtu bodů od poroty nastala dokonce remíza mezi Lake Malawi a Barborou Mochowou. Oba dva získali shodně 108 bodů. Třetí Pam Rabbit získala přesně polovinu, tedy 54 bodů. Barbora Mochowa však v hlasování českých fanoušků skončila až na 4. místě. Třetí místo brala Pam Rabbit, na druhém místě skončili Lake Malawi a vítězem českého hlasování se stal Jakub Ondra. Ten však příliš nezaujal odborné poroty (dělené páte místo) a proto se musel v celkovém součtu spokojit „až“ s druhým místem. Barbora Mochowa nakonec v celkovém součtu brala až čtvrté místo, jelikož se před ní dostala i Pam Rabbit.

Celkové pořadí ESCZ 2019.

Česko tak bude na Eurovizi 2019 v Tel Avivu zastupovat píseň Friend of a Friend.

Podívejte se na napínavé vyhlášení výsledků:

Kromě vyhlášení výsledků ESCZ 2019 byla představena i velmi zásadní informace. Česká televize plánuje pro rok 2020 národní kolo v podobě televizní show, která by se měla konat ve Foru Karlín! Bližší informace o této velké novince budou známy v průběhu dalších týdnů a měsíců.

Připravujeme pro vás více detailů…

42 komentářů: „Lake Malawi zvítězili v českém národním kole

 • 29. 1. 2019 (07:29)
  Trvalý odkaz

  Jsem spokojený. I když vím, že to žádná „pecka“ není. A upřímně. Jestli bude finále, tak to bude jedno velké překvapení! Přál bych si, abychom zažili překvapení. Ale…
  No, uvidíme.

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (21:33)
  Trvalý odkaz

  Pustil jsem si všechny 4 známé songy pohromadě a pro mě zatím: 1. Španělsko, 2. Albánie, 3. ČR, 4. Francie. Miki ze Španělska, to je prostě pecka. Miluju to. To by rozhýbalo i mrtvého, úžasná energie.

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (18:02)
  Trvalý odkaz

  Tak … mohlo to být opravdu horší, takže ok.
  Druhé místo vůbec nebudu komentovat. Jsem rád za Pam na 3, nechtěl jsem aby zapadla a tohle jí nemusí úplně mrzet 🙂

  Jen doufám, že Albert pochopí důležitost vymazlené stage, z jeho rozhovorů mi přijde, že mu to moc nedochází….

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (17:30)
  Trvalý odkaz

  Jak Evropu, tak i Česko hezky rozdělily Bára s Lake Malawi na dvě poloviny. Ovšem na výsledky poměru Like – Dislike na oficiálním účtu Eurovize na youtube není úplně příjemný pohled hned od začátku. Zasnil jsem se jak by to vypadalo, kdyby se přihlásil Mikolas s Me Gusta. Ne jen, že by nekompromisně vyhrál národní kolo, ale patřili bychom k TOP favoritům na celkovou výhru.

  Reagovat
  • 28. 1. 2019 (17:55)
   Trvalý odkaz

   Každý úspěšný reprezentant včetně většiny posledních vítězů vždycky rozděluje Evropu. 🙂

   Reagovat
  • 28. 1. 2019 (18:00)
   Trvalý odkaz

   Do poslední chvíle jsem doufala, že se Mikolas objeví v národním výběru. Troufám si tvrdit, že dle komentářů je Me gusta ještě populárnější než Lie to me. Ovšem bylo spíše jasné, že Mikolas se momentálně věnuje své ( i díky Eurovision) skvěle našlápnuté kariéře. Líbí se mi, jak skrze sociální sítě komunikuje se zahraničními fanoušky, příležitost, jež mu poskytla Eurovision, využil maximálně. Nám nezbývá, než mu přát mnoho úspěchů a doufat, že se přihlásí s nějakou další skvělou písní v některém budoucím ročníku 🙂

   Reagovat
 • 28. 1. 2019 (16:16)
  Trvalý odkaz

  Ok… Přiznávám, jsem za Barču strašně smutná. 🙁
  Ale Lake Malawi jsou jediná „náhražka“, která má aspoň nějakou šanci, když už to pro ni nedopadlo.
  A když vidím vkus českých diváků a vítězství Ondry s tou příšerností, spadl mi kámen ze srdce, že to dopadlo alespoň takhle. Bože, díky, za hlasující cizince. <3

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (16:11)
  Trvalý odkaz

  Jsem nad míru spokojený!! Ano, Bára měla také parádní písničku. Ale vyhrát mohl jen jeden. Jsem si jistý, že se o nás bude mluvit více než kdyby jela Bára a věřím, že Lake Malawi připraví dost dobrou show. Úspěch není vůbec vyloučen. Pojďme všichni za náš web podporovat našeho zástupce!!! ❤️

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (16:10)
  Trvalý odkaz

  Já jsem spokojený. Jediné dvě písně byly hodny ESC a možného postupu a Friend of a Friend je jednou z nich. Albertova angličtina, projev, vystupování a zpěv jsou perfektní. Myslím si, že nás bude reprezentovat důstojně. Teď je zapotřebí vymakat STAGE, to bude podle mě klíč k postupu.

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:42)
  Trvalý odkaz

  Poznamenejte si: Lake Malawi – předposlední místo v semifinále (+/- jedno místo je statistická chyba).

  Reagovat
  • 28. 1. 2019 (15:54)
   Trvalý odkaz

   A vidíte v té křišťálové kouli taky nějaké čísla do loterie?

   Reagovat
   • 28. 1. 2019 (20:32)
    Trvalý odkaz

    Ne, on jen fandil Mochowe…která bude sedět doma na řiti 😀

    Reagovat
    • 29. 1. 2019 (10:54)
     Trvalý odkaz

     Malawi skončí v semifinále jako to bizarní představení Srbska z 2009, jehož jméno tu užíváš, hudební estéte.

    • 29. 1. 2019 (11:52)
     Trvalý odkaz

     Potom sa tvoje teórie o predposlednom mieste rozchádzajú lebo Srbsko bolo v 2009 10. a nepostúpili len kvôli tomu že 10. finalistu vyberala vtedy porota 😀

  • 28. 1. 2019 (16:01)
   Trvalý odkaz

   Já si to poznamenávám a až se ukáže, že nemáte pravdu, budu vám to připomínat!!!

   Reagovat
   • 28. 1. 2019 (17:29)
    Trvalý odkaz

    Zapisujte si: 7, 18, 3, 22, 15, 38, královské číslo 44. Garantuji vám, že jednou vám ta čísla určitě padnou! 😁

    Když vám to udělá radost, klidně mi to připomínejte! Potěší mě, když se budu plést.

    Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:39)
  Trvalý odkaz

  staidžing a živý hlasový výkon rozhodne, teď je předčasné dělat nějaké závěry, Lake Malawi jsou dobrá volba, porotcům se líbili, mají šanci uspět.)

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:38)
  Trvalý odkaz

  Kdo ví, jak by dopadly výsledky, kdyby hlasování fungovalo, jak má. Tři zařízení si každé vybralo nějakého interpreta, samo. Hlasovala bych jinak… Nějaká divná chyba… Loni to bylo v pohodě.

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:34)
  Trvalý odkaz

  Ak Space Sushi vyhralo u divákov už teraz sa bojím za čo budú hlasovať budúci rok v národnom kole. Ak tam pustia nejakú joke entry tak je jasné, že za to „fanúšikovia eurovízie“ budú hlasovať.

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:33)
  Trvalý odkaz

  Díky bohu, že příští rok bude živé národní finále. To aspoň nějakým způsobem může eliminovat takové úlety jako je první místo Jakuba Ondry z diváckých hlasů. Jakub Ondra u mě absolutně klesl, že do hry zatáhl Kazmu a to citové vydírání? Nemám slov. Jeho song je debilní a živě zazpívané ze všech nejhůř. Díky bohu, že to nakonec dopadlo tak jak to dopadlo.

  Reagovat
  • 28. 1. 2019 (15:41)
   Trvalý odkaz

   Přesně tak. Kdyby to Jakub Ondra skutečně vyhrál, mohl by si vůbec po tom všem připadat jako regulérní vítěz? :/ Takže v této situaci zaplaťpánbůh za Lake Malawi.

   Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:32)
  Trvalý odkaz

  Zle.
  Nemám rada, keď sa autorských súťaží zúčastňujú skladačky z už známych motívov, v prípade ich piesne nejde len o refrén, ten len najviac kričí.
  Po prvom počutí ma ani nenapadlo, že by toto malo ísť na ESC. Necítim tam „nadstavbu“, ktorú som u Mikolasa tušila, aj keď ani on nebola celkom moja šálka kávy. Škoda, Barbora mala niečo do seba, čo už…

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:26)
  Trvalý odkaz

  Já jsem spokojen, byli to moji favoriti. Nechápu ty řeči, že Barbora byla naše jediná šance a Lake nemají šanci na finále… Je to pozitivní song, veselý a plný energie v čele se sympatickým zpěvákem. Albert umí vystupovat před lidmi. Barbora sama říkala, že ji tady ty rozhovory nejsou příjemné. Neodkážu si představit, jak by ustála pak ten tlak, který by se na ni postupně valil. Mě ten její song přišel ospalý. Hlas má pěkný, ale ta píseň nemá žádné vyvrcholení. Je to všechno na jedné vlně a pomalu mě to uspává. Lake Malawi to tam rozjedou. Navíc se mi zatím zdá, že konkurence z ostatních zemí není nějak světoborná. Já věřím, že do finále postoupí.

  Reagovat
  • 28. 1. 2019 (15:37)
   Trvalý odkaz

   Barbora měla v zahraničí MNOHEM větší ohlas než Lake Malawi. https://www.youtube.com/watch?v=wQkIUHxC1eo v komentářích je dobře vidět, jak jsou na nás lidi právem naštvaní. Někteří diváci hold upřednostňují kvalitu nad prostoduchou zábavou. V Eurovizi je to velice specifické publikum, které vyhrálo ESC 2017 Portugalsku a Barbora u nich mohla mít velký ohlas. Kdo bude hlasovat pro Lake Malawi namísto 95% jiných soutěžících? Ta píseň je slabá.

   Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:16)
  Trvalý odkaz

  No tam bylo mezi Malawim a Mochowou. Osobně ale větší šance jsem dával právě vítězi. Nemyslím si že tento song by mohl vyrovnat Mikiho umístění ale možná nějaké šance na další finále by asi bylo. Uvidíme co ukáže v live performance. Jinak ještě není zmínka že příští rok se vrátí do ČT národní kolo (28.ledna 2020) kde jsme naposledy vybírali v roce 2008.

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:15)
  Trvalý odkaz

  Je k vzteku, když má člověk zaměstnání, ve kterém nemůže sledovat přenos ani po očku. Jinak – ohledně vítěze spokojenost. Sice jsem pro ně nehlasovala, ale věřím, že ostudu nám neudělají. Gratulace, Lake Malawi!

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:14)
  Trvalý odkaz

  Ale že bude Barbora od českých diváků až 4. a Jakub 1. mě fakt překvapilo. Kazma umí.

  Reagovat
  • 28. 1. 2019 (15:33)
   Trvalý odkaz

   Jo, hrozný 🙁 Bohužel při nízké sledovanosti jakou má ESC u nás jde hlasování takhle ovlivnit docela snadno.

   Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:14)
  Trvalý odkaz

  OBROVSKÁ CHYBA!!! Lidi v této zemi nemají vkus. Díky, že jste hlasovali pro nepostup ze semifinále, protože už nyní to máme spočítané. Další rok v h*jzlu! Fakt díky, Česko.

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:14)
  Trvalý odkaz

  Jsem moc rád, že Lake Malawi vyhráli, ale celá ta tiskovka byla tak zmatená a špatně nasnímaná, že v bodování mám totální hokej a doufám, že článek bude brzy doplněn o kompletní bodovací žebříčky.

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:11)
  Trvalý odkaz

  Já mám radost!!!
  Líbila by se mi i Barbora, ale myslím, že s Albertem si užijeme mnohem víc té eurovizní radosti – preparties, rozhovory, atd. Juchůů, tak teď hurá na ty lekce zpěvu, Alberte 🙂 .
  Ale ten finální počet hlasů by mě velmi zajímal, 22 bodů je divný!

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:08)
  Trvalý odkaz

  Hrozně jsem přál vítězství Báře, protože jsem opravdu věřil, že to mohlo být velmi speciální vystoupení a mohlo to být velmi úspěšné. Škoda, už se to nedozvím. Nicméně respektuji výsledky a gratuluji Lake Malawi k výhře a hodně štěstí v Tel Avivu. Samozřejmě budu držet palce a fandit, aby z toho byl aspoň postup do finále.

  Reagovat
 • 28. 1. 2019 (15:07)
  Trvalý odkaz

  Tak nejak som to nepochopil mali 12 od poroty, Barbora mala 12 od zaničných divákov a nakoniec vyhrali s 22 bodmi, čiže mali 10 od divákov v ČR to Barbora mala len 8 bodov alebo mala 12 a nakoniec vyhrali vďaka porote?

  Reagovat
  • 28. 1. 2019 (15:10)
   Trvalý odkaz

   Jestli jsem to přečetl dobře, tak Jakub Ondra vyhrál „televoting“ a Lake Malawi byli druzí.

   Reagovat
   • 28. 1. 2019 (15:20)
    Trvalý odkaz

    OMG, jak je to možný?
    Ještě že máme tu porotu aspoň. Buďme rádi, že to dopadlo tak, jak to dopadlo v tom případě! 😀

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *