Národní kolaNovinky

ESCZ 2019: Mezinárodní porota

Posledními mezinárodními porotci jsou JOWST a Ryan O’Shaughnessy. Komu dali svých 12 bodů?

Letos má mezinárodní porota národního kola ESCZ 2019 stejně jako loni deset členů. Bonusem je ale jedenáctý imaginární porotce, který bude zastupovat hlasující diváky ze zahraničí. Těchto jedenáct hlasujících bude tvořit polovinu celkového výsledku. Druhou polovinu mají čeští hlasující. Porotce poznáme ode dneška každý den vždy po dvou – jednoho v 18:00 a druhého ve 20:00. Spolu s jejich odhalením bude zveřejněn i jejich favorit, kterému dali svých 12 bodů. Pauza bude pouze v sobotu. Poslední dva porotce tak poznáme v neděli 27. ledna. V pondělí odpoledne proběhne prezentace kompletních výsledků porotců i českých a zahraničních diváků a poznáme tak našeho reprezenta pro Tel Aviv.

UPDATE (23.1.): ČT oznámila, že hlasů ze zahraničí dorazilo 8128.

Pod jmény porotců najdete odkaz na video s ohlášením 12 bodů.

Porotce 1: Cesár Sampson (Rakousko)

12 bodů = Barbora MochowaTrue Colors

Porotce 2: Rasmussen (Dánsko)

12 bodů = Barbora MochowaTrue Colors

Porotce 3: Zibbz (Švýcarsko)

12 bodů = Barbora MochowaTrue Colors

Porotce 4: Ira Losco (Malta)

12 bodů = Lake MalawiFriend of A Friend

Porotce 5: Elina Nechayeva (Estonsko)

12 bodů = Lake MalawiFriend of A Friend

Porotce 6: AWS (Maďarsko)

12 bodů = Andrea HoláGive Me a Hint

Porotce 7: Alma (Francie)

12 bodů = Barbora MochowaTrue Colors

Porotce 8: Ari Ólafsson (Island)

12 bodů = Lake MalawiFriend of A Friend

Porotce 9: JOWST (Norsko)

12 bodů = Lake MalawiFriend of A Friend

Porotce 10: Ryan O’Shaughnessy (Irsko)

12 bodů = Lake MalawiFriend of A Friend

Mezisoučet (k 27.1.)

Lake Malawi = 60 bodů

Barbora Mochowa = 48 bodů

Andrea Holá = 12 bodů

31 komentářů: „ESCZ 2019: Mezinárodní porota

 • Zdálo se, že zvítězí Barbara, působivá melodie v jejím podání, jakou u nás poslední léta snad nikdo nesložil.
  Ale nevadí mi, že zatím vede Albert, zdá se ostřílenější pro velké haly + výborná angličtina. Ahoj!

  Reagovat
 • No tak to se nám to ale zamotává, kdo by to byl tipoval, že u poroty vyhraje Lake Malawi?! 😀
  Ještě teda uvidíme, co zítra mezinárodní fanoušci, tyjo, jsem napnutá a těším se jak malá vopička 🙂 .

  Reagovat
  • Tak ještě poroty nevyhráli… víme jenon vítěze jednotlivých porotců…ale s tím tešením jsem na tom stejně

   Reagovat
  • Já jsem to tipovala – teda sice nevíme, že vyhráli, přece jen je potřeba znát plný počet bodů, ale rozhodně nejsem překvapená, že si vedou dobře.
   Na druhou stranu jsem se taky bála, že Barbora může u porot pohořet, což se očividně nestalo. Taky jsem předvídala, že vyhraje hlasování diváků – českých i zahraničních.
   b.t.w. Při pohledu na anketu na hlavní stránce mi to ukazuje, jako bych hlasovala pro Andreu Holou, což je nesmysl – hlasovala jsem pro Jakuba Ondru.

   Reagovat
   • Nevím, jestli to může být takhle chybové, ale třeba mně to někdy ukáže že jsem nehlasoval pro nikoho, jindy že po Báru, což je pravda, ale taky to není pokaždé stejné. Asi záleží možná na zařízení, na IP adrese, na tom jestli má prohlížeč uložené údaje, nevím. Předám poznámku administrátorovi, třeba bude vědět, proč to ukazuje takhle špatně. Díky za zprávu.

    Reagovat
 • Díval jsem se na Eurovision odds a najednou jsme se dostali výrazně nahoru. Aspoň prozatím, ale teď to vůbec nic neznamená. To jen tak pro informaci.

  Reagovat
  • Kde na to koukáš? Já jsem zatím žádné statistiky nenašel, hledám blbě 🙂

   Reagovat
   • Tak už jsem to našel 🙂 Nevíte jak na tom byla CZ, před zveřejněním písní?

    Reagovat
    • Vůbec nevím, ale po zveřejnění národního kola jsme se pohybovali na posledních 5ti místech.

    • ČR na tom byla nejlépe 4. ledna – 4. místo, další dny následoval pád. Předtím se pohybovala více méně v první polovině. Na konci adventu byla stabilně na pátém místě. Takže i když se to trochu zlepšilo, bývalo to mnohem lepší… stejně nám to v tomto okamžiku zase tolik neřekne…

 • A po překvapení Eliny naprostý mindblown ze strany AWS: :O 😀 Ale dobrý, zatím ty rozdané dvanáctky přeju všem. :3

  Reagovat
 • Zrovna Ira překvapila svým hlasováním pro LM. Ale fandím jim i Barči (přestože Barči o malinko více), takže já jsem zatím spokojena. :3

  Reagovat
 • Chtěla bych slyšet True Colours celý nazpívaný od Rasmussena <3 .

  Reagovat
 • Nicméně doufám, že jsem pochopil hlasovací system dobře a přijde mi docela nespravedlivý a může se stát, že vyhraje ten, který reálně vyhrát nemá. Podle mě by bylo mnohem spravedlivější tohle: Porota rozdá jasně daný počet bodů. Stejný počet bodů by měli dostat k dispozici i diváci a ty body by se rozvrstvily mezi všechny kandidáty procentuálním podílem všech došlých hlasů. Příklad: K dispozici bude maximální počet 200 bodů, vítěz dostane od diváků přesně 50% všech došlých hlasů a tudíž by dostal 100 bodů k těm, co dostal od poroty. Tohle by bylo zdaleka nejspravedlivější.

  Reagovat
  • Každý porotce ohodnotí svou TOP 8 body 12-10-8-6-4-3-2-1, stejně tak zahraniční diváci. Z tohoto součtu se vytvoří pořadí od prvního do osmého místa a takto dostane každý body za stranu porotců (50 %) opět 12-10-8-6-4-3-2-1. Naproti tomu se sestaví podle došlých hlasů od českých diváků naše TOP 8 a podle umístění získají druhých 50% konečných bodů – 12-10-8-6-4-3-2-1. Takže porota a čeští hlasující mají váhu stejnou. 🙂 Dává to takto smysl?

   Reagovat
   • Tak jsem to pochopil správně, díky za zopakování systému bodování, ale přesto si myslím, že ten system co jsem napsal je spravedlivější a mám pocit, že přesně takový mají například ve Francii.

    Reagovat
    • Abych ještě vysvětlil důkladněji své obavy, tak dám příklad: Barbora vyhraje drtivě u poroty a druzí budou se značným odstupem Lake Malawi. V hlasování diváků získají Lake Malawi o jeden hlas více než Barbora. V našem systému budou mít oba kandidáti stejně bodů a vyhrají Lake Malawi a to by mi v tu chvíli nepřišlo vůbec spravedlivý.

    • Naprosto souhlasím a rozumím. Obdivuji, jakým skvělým způsobem je letošní národní kolo organizováno a jak jsou zveřejnovány 12-ky od porotců, ale to bodování bych příští rok upgradoval. Udělal bych to přesně tak, jak to mají ve Francii, neba jak je tomu koneckonců i v Eurovizi. Počet bodů od diváků by se přizpůsobil počtu od porotců a všechno by se to sečetlo. Nenacházeli bychom se v desítkách bodů, jako je tomu tady, ale třeba i ve stovkách, kdy už by měly být rozdíly v celkovém umístění mezi skladbami větší a bylo by to mnohem víc „fér“

    • Určitě. Stejný má třeba i Švédsko. Dokonalé to u nás asi z tohohle hlediska není, ale na druhou stranu je to zase něco, v čem se můžeme třeba do příště zlepšit, nejpozději až se národní kolo dostane na obrazovky TV. Tam už by to s tím chtělo pracovat. Ale zkusím na to upozornit do budoucna.

    • Perfektní. Vždy je prostor ke zlepšování a každým rokem to bude lepší a lepší. Mě třeba letošní průběh našeho online kola velmi baví. Už jen tohle šlo ohromně dopředu oproti minulému roku a smekám klobouk. Před nasazením a prací českého eurovizního týmu ČT a samozřejmě si moc vážím i nasazení všech z escarena nebo eurocontest. Mám z toho jako fanoušek této show obrovskou radost.

 • A i druhý porotce dal Barče 12 bodů! Rasmussen (asi se to píše jinak, já vim…)

  Reagovat
  • Náhodou se to píše přesně takhle. 😉 Článek budeme průběžně doplňovat, jak budou jednotliví porotci odhalováni.

   Reagovat
 • Mně se ten formát zveřejňování fakt líbí, super, že to má ČT letos takhle propracované! 🙂

  Jo a btw adminům stránky – stalo se mi něco fakt divnýho, na mém počítači, který nikdo jiný nepoužívá, se mi na této stránce objevilo předvyplněné jméno „Filip“ a email, který tu nebudu zveřejňovat, ani jedno jsem nikdy neviděla. Nějaký bug?

  Reagovat
 • Začalo to podle mých představ :-). Cesár si u mě šplhnul.

  Reagovat
  • Jonas taky nezklamal. Já věděl proč jsem jim minulý rok fandil.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..