Národní kolaNovinky

Představujeme: Barbora Mochowa

Poslední media day patří dnes Barboře Mochowé.

Národní kolo se nám pomalu blíží do finále. Po sedmi dnech strávenými s našimi finalisty už zbyla pouze Barbora Mochowa, která celou osmičku uzavírá dnešním dnem.

Barbora Mochowa

Barbora Mochova se narodila v roce 1993 a pochází z Trutnova. Hudba k ní patřila odjakživa, Barbora hrála i na housle nebo klavír, chodila do základní umělecké školy a po ukončení základní školy začala chodit do Prahy na konzervatoř na obor populární zpěv. Po jejím absolvování pokračovala ve studiu na VOŠ Jaroslava Ježka, kde byl hlavním oborem jejího studia jazzový zpěv. Barbora také velmi brzy zjistila, že se cítí nejlépe, když se může sama doprovázet na piano a u toho také zůstala.

První CD, na kterém se Barbora podílela, bylo dnes již neexistující skupiny Sinuhet, se kterou v minulosti Barbora vystupovala. S hraním za pianem ale přicházely nápady a Barbora začala skládat a v roce 2016 vyšlo její první sólové album s názvem Waiting for the White Raven. Barbora také začala spolupracovat se smyčcovým kvartetem Unique Quartet, se kterým vystupuje dodnes. Ti ji také doprovodili v pořadu Offstage with Kraig.

Barbora Mochowa

Na televizních obrazovkách však nevidíme Barboru poprvé. Už v sedmi letech se totiž na TV Nova účastnila pořadu Rozjezdy pro hvězdy. Úplnou začátečnicí není ani na současné hudební scéně. Důkazem toho může být i druhé místo v kategorii Objev roku v anketě Žebřík 2017. V roce 2018 se pak v Česku konal první tzv. songwriting camp, kterého se Barbora zúčastnila a právě na něm vznikl její eurovizní počin True Colors.

Z předchozí tvorby Barbory Mochové určitě jmenujme skladbu Rise and Shine, která se v listopadu 2014 dočkala i vlastního videoklipu.

Mnohým pak učarovala kombinace piana, hlasu Barbory Mochowé a smyčcového kvartetu v písni The Old House, ke které vznikl klip ke konci roku 2017.

I Barbora má dnes na programu pár aktivit. V půl 9 bude hostem ve Fajn Rádiu a v 10:00 začne livestream na FB české delegace. Odpolední busking, který byl naplánovaný na 16:00 u piana na hlavním nádraží, se však ze zdravotních důvodů, které Barboře nedovolují zpívat, přesouvá na pondělí 21. ledna, čas bude 15:00 a místo zůstává stejné. O co ale dnes nepřijdete, je předtočený pořad Offstage with Kraig, který bude zveřejněn již v 18:00 na YT kanálu české Eurovize.

Nezapomeňte Báru sledovat na její Facebookové stránce a na jejím oficiálním YouTube kanálu či Instagramu. Mimo to se můžete podívat i na oficiální webové stránky, kde si můžete třeba objednat její debutové CD. Bářiny skladby si pak můžete poslechnout i na jejím profilu na Soundcloud.

Také pro ni a její soutěžní píseň True Colors hlasujte v naší anketě. Její výsledky spolu s výsledky ostatních anket zveřejníme příští víkend.

Ohodnoťte píseň Barbory Mochowé - True Colors
 • 10 42%, 53 hlasy
  53 hlasy 42%
  53 hlasy - 42% všech hlasů
 • 9 16%, 20 hlasů
  20 hlasů 16%
  20 hlasů - 16% všech hlasů
 • 8 15%, 19 hlasů
  19 hlasů 15%
  19 hlasů - 15% všech hlasů
 • 7 6%, 8 hlasů
  8 hlasů 6%
  8 hlasů - 6% všech hlasů
 • 6 5%, 6 hlasů
  6 hlasů 5%
  6 hlasů - 5% všech hlasů
 • 0 5%, 6 hlasů
  6 hlasů 5%
  6 hlasů - 5% všech hlasů
 • 2 4%, 5 hlasů
  5 hlasů 4%
  5 hlasů - 4% všech hlasů
 • 5 3%, 4 hlasy
  4 hlasy 3%
  4 hlasy - 3% všech hlasů
 • 3 2%, 3 hlasy
  3 hlasy 2%
  3 hlasy - 2% všech hlasů
 • 4 2%, 2 hlasy
  2 hlasy 2%
  2 hlasy - 2% všech hlasů
 • 1 1%, 1 hlas
  1 hlas 1%
  1 hlas - 1% všech hlasů
Celkově hlasů: 127
17. 1. 2019 - 26. 1. 2019
Hlasování ukončeno !

15 komentářů: „Představujeme: Barbora Mochowa

 • Taky se mi to líbilo víc naživo, mimo jiné i díky těm smyčcům a komornímu prostředí, kam se tato píseň a Barbořino podání přesně hodí. Chtělo by to mírný revamp, kde budou víc slyšet právě ty smyčce a kde by se mohl trochu pořešit i konec, který jde tak nějak do ztracena místo aby končil emocionálním vrcholem, jak v Eurovizi všichni čekají a mnozí vyžadují. Jinak z hlediska písně jako takové je to „safe choice“ s největší pravděpodobností kvalifikace. Zato z hlediska stagingu a celkově jakékoli propagace je to vzhledem k Barbořině úzkostně introvertní nátuře naopak největší výzva. Pokud vyhraje, budu jí samozřejmě držet palce, ale přece jen o kousek radši bych tam viděl Lake Malawi.

  Reagovat
  • Bylo to řečeno v livestreamu s Bárou, že případný revamp se zvýrazněním smyccu je možný, protože by kvarteto ráda měla s sebou i na stagei.

   Reagovat
 • Musím říct, že s těmi smyčci je to úžasný! A naživo je ta písnička ještě lepší, fakt se mi to líbí a pokud nás bude reprezentovat, tak mi to určitě nebude vadit :-).

  Reagovat
 • Při prvním poslechu mě neskutečně zaujal její hlas a její song se mi líbí každým poslechem víc a víc. Z úcty k ostatním finalistům jsem čekal na hlasování až po všech media days. Po dnešku už můžu s klidným svědomím dát hlas Barboře, zvlášť po shlédnutí offstage. Naživo zpívá úžasně a zní stejně jako ve studiové verzi, možná ještě i líp. Bylo to příjemné poslouchání a absolutně jsem si to užil. Takže Barbora má můj hlas a věřím, že vyhraje a bude nás reprezentovat na Eurovizi. 10/10

  Reagovat
 • 10/10 jednoznačně. Miluji tento styl hudby a Barboru jsem si na první poslech opravdu oblíbila a celá její tvorba je prostě parádní, nevyjímaje tento počin. Jasně, je to risk, co se úspěšnosti na ESC týče. Spousta lidí je v dnešní době zvyklá na takovou tu jednoduchou, taneční hudbu na čtyřech akordech, s rozjásaným refrénem a toto si nedokáže užít. Ale věřím, že je stále spousta lidí, pro které je hudba něčím více a můžou společnými silami Barču poslat hodně vysoko. O tom svědčí i mezinárodní oblíbenost interpretů podobného ražení – Lana del Rey, Marina and the Diamonds, Florence and the Machine…
  Bářino vítězství by znamenalo vytvořit parádní atmosférickou stage a získat si srdce Evropy. Velmi riskantní, velmi ošemetné, ale ne nemožné a věřím, že pokud by se to povedlo, mohlo by to pro ČR dopadnout moc dobře. <3

  Reagovat
 • Slabé, ale jediné, čo môže ísť z tejto zostavy interpretov do Tel Avivu. Zdá sa, akoby sa na Kavčích horách zľakli úspechu M. Josefa. Najmä potom čo sa špekulovalo, či vôbec ESC bude tento rok v krajine víťaza a do úvahy nakrátko pripadala aj Praha. Žeby z ekonomických dôvodov …

  Barbora Muchowá môže mať, ale aj tak problém obstáť v semi-finále!

  Tak, či onak držím palce!

  Reagovat
 • Celou dobu jsem měl jasno, že tohle je mé číslo 1, ale … Jak je z předchozích ročníků jasné – jen o písničce to opravdu není. Výsledek je hodně v rukou interpreta, jak se dokáže prodat (až na pár výjimek) u Báry se toho dost bojím a mám pocit, že třeba Pam to zvládne mnohem lépe…

  Reagovat
 • Ak vyhrá pôjde hlavne o stage ale naozaj ma desí, že sa môže stať to, že ju posadia za klavír na tmavom pódiu a to bude celé.

  Reagovat
 • Rozhodně nádherná píseň, má svou atmosféru, ale chápu ty, kterým se píseň nelíbí a zdá se jim nudná. Pokud totiž člověka nezaujme Barbořin hlas a atmosféra písně, tak se není čeho chytit. I když jsem si píseň zamilovala na první poslech, ani po několikerém poslechu jsem si nemohla vybavit její melodii.
  Ze všech žebříčků na youtube je jasné, že Barbora je favoritkou tohoto kola – nejsledovanější video, nejvíce lidí ji řadí na 1. místo – ale těžko říct, co na to porota. Ta totiž může mnohem více ocenit Lake Malawi, Pam Rabbit, Jakuba Ondru a Tomáše Bočka. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby vítěz byl určený díky počtu bodů a ne proto, že by vyhrál hlasování. Ale taky se můžu plést a porota dá Barboře plný počet bodů – v tom případě nás bude reprezentovat ona a my budeme muset doufat, že neskončíme jako Finsko 2017.

  Reagovat
 • Zřejmě nejkvalitnější počin našeho výběru. Stále nejsem rozhodnutý, jestli má větší šanci uspět než Lake Malawi a po včerejšku i než Pam Rabbit. S dobrým stagingem si Báru ale dokážu představit velmi vysoko. 🙂 8/10

  Reagovat
 • Taky 10/10 bez debat. Je to asi nejpovedenější písnička z předložené osmičky. Při správném stagingu to může dopadnout ještě hodně dobře. Podívejme se jak byla Martina Bárta odsuzována k posledním místům v semifinále a byla nakonec třináctá i před favorizovanou Albánií třeba. Je to melancholická balada s interpretkou se zapamatovatelným hlasem, což je velké plus. Bude zajímavé sledovat, jak to letos celé dopadne, netroufám si odhadovat nic, už kolikrát jsme se poučili, že názory ve fanouškovských anketách nekorespondují s běžnou hlasující veřejností. 🙂

  Reagovat
 • 10/10
  Jednoznačně nejlepší píseň našeho výběru. Myslím, že by měla úspěch na postup do finále

  Reagovat
 • Příšerná píseň, nudná od začátku do konce, když už jsem čekal, že se to rozjede, tak byl konec, jestli nás bude reprezentovat, tak jsme v SF poslední, a myslím že ani revamp tomuhle nemůže pomoct

  Reagovat
  • Slyšel jsem pozitivní ohlasy napříč generacemi na True Colors. To je pozitivní i vzhledem ke složení publika při Eurovizi.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..