Národní kolaNovinky

První foto ukázky osmi českých finalistů národního kola

Jak se ESCZ 2019 blíží, postupně jsou publikovány další a další informace o lednovém národním kole.

Stejně jako minulý rok jsme se i letos dočkali sady fotografií, které napovídají, kdo bude jedním z účastníků našeho národního kola na Eurovizi 2019. Již včera Mikolas Josef na svém Instagramu odhalil, že v národním kole ESCZ 2019 uvidíme celkem osm účastníků. To, na co ukazovala anketa na FB profilu české eurovizní delegace, se tedy potvrdilo. To ale není jediná informace od Mikiho. Zároveň také prozradil, že uvidíme jednu skupinu, tři zpěváky a čtyři zpěvačky. Narozdíl od národního kola ESCZ 2018 je tak poměr více nakloněn zpěvačkám. Pro připomenutí, letos v lednu jsme měli v národním kole dvě kapely, dvě zpěvačky a dva zpěváky.

TEASER #1 🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🤘🤘👤👥🗣…. je TADY…. is HERE…. ist HIER…. está AQUI…. itt VAN…. é QUI…. čia YRA …….

Zveřejnil(a) Eurovision Song Contest Czech Republic dne Čtvrtek 20. prosince 2018

Můžeme se pouze domnívat, na které umělce ukazují fotografie, ale co víme již nyní je to, kdo se letos České televizi se svou písní přihlásil. Jedním z těchto interpretů je Jakub Ondra, který po svém loňském neúspšchu s písní Reasons To Love You zkouší své štěstí s novinkou Space Sushi. Ta byla nejprve dostupná na některých streamovacích službách (např. Deezer), ale byla představena také ve článku na Seznam Zprávy. Ta je již ke zhlédnutí i na YouTube.

Není ale jediným, kdo to zkouší po roce znovu. Např. Annabelle Farova, která minule přihlásila svou skladbu Septembre, poslala do České televize letos píseň Je t’aime. Tu včera zveřejnila na svém YouTube kanále. Uvidíme, jestli se jí na druhý pokus povede lépe. Podle zveřejněných fotografií to spíše dokazuje to, že ani napodruhé se Annabelle do užšího finálového výběru nedostala. Má totiž na rukou větší množství tetování, která by na fotkách rukou musela být jednoznačně identifikovatelná. I tak se ale společně podívejme, co Annabelle do ČT přihlásila.

https://www.youtube.com/watch?v=K_FlPSwOsuk

Třetím interpretem, kterého si zde dnes představíme, je Jan Bendig. Ten letos spolupracoval se zahraničním týmem a za písní stojí například i Aidan O’Connor, který není českým fanouškům Eurovize úplně neznámý. Je totiž jedním z členů autorského týmu, který stál za naším reprezentačním songem I Stand v roce 2016. Sice netušíme, jestli se Honzovi Bendigovi povede stejně jako Gabriele Gunčíkové, ale je dobře, že je o Eurovizi mezi českými umělci zájem. Jeho soutěžní píseň nese název Mi Ameria.

Jasno budeme mít nejpozději v pondělí 7. ledna 2019, kdy na tiskové konferenci proběhně oficiální představení všech osmi účastníků národního kola. Do té doby se možná dočkáme i dalších teaserů. Kdo si myslíte, že bude mezi účastníky finále našeho národního kola ESCZ 2019?

7 komentářů: „První foto ukázky osmi českých finalistů národního kola

 • Tyjo, Lake Malawi by byli super!!! I když kapely ESC nevyhrávají, takové ambice ale stejně nemáme, že ano :-).

  Už fakt hořím zvědavostí, líbila by se mi ještě Katie Kei – Burn it down!
  Z těch zatím „potvrzených“ se mi nejvíc líbí Pam Rabbit, naopak od Jana Bendiga a Jakuba Ondry za mě trochu zklamání…

  Super je, že budou hlasovat i lidi ze zahraničí, tak snad nehrozí jako vloni mobilizace fanoušků Callty a podobných…

  Reagovat
 • Reakce na Space Sushi jsou mírně řečeno vlažné a nízký počet zhlédnutí naznačuje, že se to nelíbí ani Jakubovým skalním příznivcům, jinak by to nepochybně sdíleli všude možně a vidělo by to mnohem víc lidí. Takže se zdá, že papírově největší favorit selhal. O Bendigovi ani mluvit nebudu, to je úplná nuda a šeď, Annabelle je zajímavá, ale očividně nebyla vybraná, Hana Barbara je úplná sázka do loterie a Pam Rabbit je sice dobrá, ale pro Eurovizi asi příliš alternativní… Tereza Mašková by asi nebyla vůbec špatnou volbou, ale nezapomínejme, že zpěváci ze soutěží na Nově mívají obvykle smlouvu, která jim po nějakou dobu znemožňuje, aby byli spojováni s jinou televizí. Otázka je, po jak dlouhou dobu.

  Takže svoje naděje upínám na ty dosud neodhalené potenciální kandidáty. Zdá se mi že číslo 2 je Thom Artway, protože tahle kombinace rozepnuté modré košile, bílého trika a černých kalhot je vpodstatě něco jako jeho uniforma. A jako skupinu bych hádal Lake Malawi, protože jednak o nich podezřele dlouho nebylo slyšet a druhak bezpečně vím, že Albert Černý byl na tom songwriting campu taky. Mohl by být buď číslo 1 nebo číslo 4, ten druhý je stoprocentně Jakub Ondra.

  Reagovat
 • New Me od Terezy Maškovej má 3 minúty a je zverejnená po 1.9.2018 takže podľa mňa je jednou z finalistov.

  Reagovat
  • Ja si take myslim, ze bude v narodnim kole. U holek uz se to celken vyjasnuje: Pam Rabbit, Tereza Maskova, Hana Barbara.

   Reagovat
 • Tak zkusim tipnout…
  1- Pavel Callta
  2- Mirai
  3- Emma Smetana
  4- Adam Mišík
  5- Jan Bendig( to si jsem asi nejvic jistý)
  6- Tereza Mašková
  7- Pam Rabbit( taky si jsem docela jitý)
  8- Eva Burešová

  Reagovat
 • Jsem zvědavý. Písnička Jakuba Ondry nevyvolává wow efekt, ani nijak nevybočuje. Myslím, že přes semifinále by neprošla. Jan Bendig se zveřejněnou písničkou taky moc neoslňuje. Je to typický popík. Další si nedokážu tipnout. Zajimalo by mě, co bude za kapelu – možná bych to viděl na Light&Love.
  U zpěvaček jsem si jisty jenom Pam Rabbit. Možná by mohla být opět Debbie a třeba Tereza Mašková. Prozradila, že ta její píseň vznikla na tom nějakým campi, o kterém v rozhovoru mluvil i Honza Bors.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..