JESCNovinky

Junior Eurovision Song Contest 2018 – 3/4

Do Minsku se již všichni účastníci dětské Eurovize sjeli a my se s představováním přehoupneme do druhé poloviny.

Ve třetí pětici nás čeká cesta z Francie do Itálie, přeskočíme na Balkánský poloostrov a naše turné zakončíme v zakavkazské oblasti v Gruzii a Ázerbajdžánu.

Francie: Angélina – Jamais Sans Toi

Francie hlásí letos velký comeback. Zatím se dětské Eurovizie zúčastnila pouze jednou. Bylo to při jejím druhém ročníku v roce 2004. Tehdy Francie obsadila šesté místo. Na něj se pokusí po 14 letech navázat Angélina, která je vítězkou francouzského dětského Hlasu z minulého roku. Její soutěžní píseň nese název Jamas Sans Toi, tedy Nikdy bez tebe. Myslíte si, že to pro Francii bude úspěšný návrat do soutěže?

Itálie: Melissa & Marco – What Is Love

Pro Itálii je rok 2018 teprve pátou účastní na dětské Eurovizi. Výsledky z uplynulých ročníků jsou ale značně nevyrovnané. Hned v roce 2014 při svém debutu Itálie zvítězila, aby následně o rok později skončili na chvostu tabulky na šestnáctém místě. Odtamtud se opět odrazila a před dvěma lety skončila na krásném třetím místě. Loni to pak bylo opět umístění mimo TOP 10, konkrétně těsně před jejími branami na jedenáctém místě. Duo Melissa & Marco tak mají nelehký úkol, protože letos je konkurence dalších 19 zemí větší než v minulosti. Jestli s romantickou baladou What Is Love (Co je láska) uspějí, se dozvíme již příští neděli 25. listopadu.

Gruzie: Tamar Edilashvili – Your Voice

Pokud jsme zmiňovali, že Itálie nemá dlouhou tradici, u Gruzie je to přesně naopak. Z dosavadních dvanácti účastí se pouze jednou umístila mimo TOP 10, dvakrát brala stříbro a třikrát jsme už viděli Gruzii zvítězit. Kvůli odlišným pravidlům oproti velké ceně Eurovize jsme však Gruzii jako pořadatelskou zemi viděli zatím pouze jednou. Bylo to minulý rok v hlavním městě Tbilisi a na Tamar Edilashvili čeká nelehká mise – rozšířit řadu vítězství tohoto zakavkazského státu na číslo čtyři. Pokusí se o to se skladbou Your Voice (Tvůj hlas).

Albánie: Efi Gjika – Barbie

Albánie je na dětské Eurovizi také spíše nováčkem. Zatím jsme ji mohli vidět čtyřikrát a Efi Gjika se po letošním vítězství v národním kole stala pátou reprezentantkou Albánie. Tato země to ale nemá na JESC vůbec lehké. Pouze jednou se podařilo Albánii probojovat se do elitní TOP 10, bylo to v roce 2015, kdy Mishela Rapo prezentovala píseň Dambaje. Efi přiváží do Minsku vyloženě dětskou skladbu s názvem Barbie. Už brzy zjistíme, jestli je to to pravé pro úspěch na dětské Eurovizi.

Azerbaijan: Fidan Huseynova – I Wanna Be Like You

Ázerbajdžán na dětské Eurovizi vidíme teprve potřetí. První dvě účasti si odbyl v letech 2012 a 2013, kdy obsadil jedenáctou a sedmou příčku. Pak následovalo odhlášení a až letos se Ázerbajdžán na pódium JESC vrací. A pro svůj návrat si vybral roztomilou baladu I Wanna Be Like You (Chci být jako ty). Letos ale (ostatně jako každý rok) převažují mezi interpretkami dívky a v Minsku jich uvidíme sólově celkem čtrnáct. Snad se mezi nimi Fidan Huseynova neztratí a její písnička si najde své fanoušky.

Jak jste spokojeni s dalšími dětskými reprezentanty? Brzy si představíme i poslední část našeho seriálu k Junior Eurovision 2019.

2 komentáře: „Junior Eurovision Song Contest 2018 – 3/4

  • Byl bych opravdu moc rád, kdyby to Gruzii znovu vyšlo, protože jejich letošní písen je naprosto bezkonkurenční. Kdyby se tak Gruzie inspirovala v jejích výsledcích z JESC a začala opět posílat na ESC písně s podobným charakterem, jak tomu bylo třeba v letech 2011 a 2015. To by bylo skvělé.

    Reagovat
  • Francie je dobrá, určitě má šanci na výhru, ale pro mě je letos největším favoritem Gruzie.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..