Národní kolaNovinky

Německo představilo šest účastníků národního kola

Německá televize Norddeutsche Rundfunk (NDR) představila šest účastníků národního kola pro Eurovizi 2019, Unser Lied für Israel.

První kandidátkou na reprezentaci Německa v Tel Avivu je Aly Ryan, vlastním jménem Alexandra Eigendorf. Tato 21letá zpěvačka vyrůstala v malém německém městečku Oberursel. K hudbě jí přivedl její otec, proslavila se díky hudební platformě SoundCloud. Kvůli ne příliš šťastnému životu a smrti svého o dva roky staršího bratra se v 16 letech přestěhovala do Los Angeles, kde žije dodnes. V hudbě se věnuje hlavně indie-popu, psaní písní přirovnává k psaní deníku. Preferuje autenticitu a přirozenost, ve svých skladbách vyjadřuje především emoce. Není proto divu, že jejím oblíbencem na Eurovizi byl letošní německý reprezentant Michael Schulte.

Druhým účastníkem Unser Lied für Israel je zpěvačka, modelka a trenérka zumby BB Thomaz, vlastním jménem Béatrice Thomas. Vychovává svého dva a půl roku starého syna, což je také vedle zpěvu její největší koníček. Původně se narodila v New Yorku, v 10 letech se ale přestěhovala do Norimberka a zanedlouho získala roli v muzikálu. Vystudovala hudbu, sociologii a evropská etnika v Mnichově. Jejím největším hudebním úspěchem je čtvrté místo na soutěži Hlas Německa 2017. Do své tvorby ráda vkládá energii, tanec, rytmy a emoce. Sama říká, že balada nepřipadá v úvahu, protože by u ní nemohla tancovat. To dokazují i její nejoblíbenější eurovizní písně, Euphoria od Loreen a Toy od Netty.

Dalším potencionálním reprezentantem Německa v Tel Avivu je dvacetiletý hudebník Linus Bruhn. Hudbě se věnuje již odmalička, taktéž se zúčastnil pěvecké soutěže Hlas Německa. Jeho největším vzorem je Justin Bieber, jeho dětský pokoj byl ale oblepen i plakáty Michaela Jacksona, který ho inspiroval natolik, že se naučil tanec moonwalk. K Eurovizi se dostal přes zpěvačku Lenu, kterou sledoval v německém národním kole Unser Star für Oslo v roce 2010. Jeho oblíbenci jsou například Alexander Rybak či Måns Zelmerlöw. Věnuje se především popu, na Eurovizi by se ale nebál přijít i se skladbou jiného žánru.

Zpěvák Gregor Hägele je nejmladším účastníkem soutěže. Je mu 18, pochází se Stuttgartu a hudba je již odmalička jeho velkou vášní. V 10 letech se poprvé zúčastnil talentové soutěže, později se objevil v Hlasu Německa. Tam se rovněž setkal s BB Thomaz, se kterou bude bojovat o reprezentaci Německa v Izraeli. Letos úspěšně odmaturoval, sám ale zatím neví, co chce v budoucnu studovat. Obecně dává přednost tiché a decentní muzice, snaží se psát intimní skladby. Jeho oblíbeným eurovizním počinem je Salvador Sobral, který zvítězil loni v Kyjevě. Zajímavostí je, že by svou zemi rád zastupoval s písní v němčině, čímž by to soutěže vnesl větší rozmanitost.

V národním kole se pokusí uspět také Elisabeth Brückner alias Lilly Among Clouds. V rámci své hudební kariéry navštívila i Spojené státy. Její styl je spíše alternativní, preferuje jednoduchost a na svá vystoupení ráda nosí pouze tričko a džíny a zpívá bosa. Dle jejích slov dokáže napsat jak dramatické či klidné písně, tak i typicky popové a taneční skladby.

Poslední soutěžící je německá zpěvačka s trinidadskými kořeny Makeda, původem z Bonnu. Sebe samu popisuje jako „německou a anglickou, černou a bílou, hlučnou a tichou“, hudbě a hře na klavír se věnuje již od dětství. Často se přirovnává k americké zpěvačce Alicie Keys, která ji i inspiruje. Pro Makedu je toto již třetí pokus o reprezentaci Německa na Eurovizi, nejprve jako sólistka, posléze se skupinou Steal A Taxi. Tím nejdůležitějším je pro ni v hudbě dělat ostatní šťastnější.

Všech šest soutěžících se rovněž účastní pětidenního kempu, kde společně s 24 národními i světovými hudebníky a skladateli pracují na soutěžních písních.

Příští ročník německého národního kola nabízí spoustu kvalitních umělců všech možných hudebních stylů. Moderátorkami večera budou Barbara Schöneberger a Linda Zervakis. Tak uvidíme, zda příští rok země naváže na letošní úspěch Michaela Schulte, který v Lisabonu skončil na 4. místě.

2 komentáře: „Německo představilo šest účastníků národního kola

 • Aly Ryan – Není to zlé, ale není to můj styl.
  BB Thomaz – Docela mě baví, přestože též není můj styl, myslím, že by hodně záleželo na tom, zda by soutěžila se skladbou, která by přinesla i něco nového nebo ne.
  Linus Bruhn – Tohle ne, prosím!!
  Gregor Hägele – Připadá mi, že má takový nemastný neslaný hlas, z popisku se mi jeho hudební styl tvorby líbil, ale na videích mě tak nějak uspává.
  Lilly Among Clouds – Tak tahle holka hodně zaujala! Strašně se mi líbí, jak pracuje s hlasem a i její hudba samotná je pro mě to pravé ořechové. Nádhera! <3
  Makeda – Krásný hlas, krásný projev, moje druhá nejoblíbenější z výběru. :3

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..