Srbská celostátní televize RTS představila účastníky svého národního kola Pesma za Euroviziju 2026.

Umělci z celého Srbska mohli zasílat své písně do 10. listopadu. Z přihlášených příspěvků vybrala odborná porota 24 skladeb, které se utkají ve dvou semifinálových kolech a jednom finále. 

Pesma za Evroviziju 2026 se bude konat koncem února ve studiích RTS. Vítěz bude reprezentovat Srbsko v soutěži Eurovision Song Contest 2026 ve Vídni.

Účastníci Pesma za Evroviziju 2026 jsou:
  • Mirna Radulović – OMAJA
  • Zona – Čairi
  • Anabela Mitić – Trampolina
  • Iva Grujin – Otkrivam Sebe
  • LU-KA – Veruj
  • Kosmos Trip – Sve Je U Redu
  • Makao Bend – Daj Nam Svet
  • Lores – Unseen
  • Harem Girls – Bom Bom
  • Jack Lupino – Adrenalin
  • Zejna – Jugoslavija
  • Milica Burazer – Svima Vama Treba Mama
  • Manivi – Svaki Dan
  • Sanja Aleksić – Ko Me Proba
  • Lavina – Kraj Mene
  • Ana Mašulović – Zavoli Me
  • Brat Pelin – Fräulein
  • Geminni – Metar Sreće
  • Đurđica Gojković – Moma Mala
  • YANX – Srušio Si Sve
  • Aleksandar Radojević – Sudbina
  • Eegor – Klaber
  • Aleksandra Sekulić – Kule
  • Avgust – Jabuka

V roce 2025 reprezentoval Srbsko na Eurovizi zpěvák Princ s písní Mila. Ve druhém semifinále získal 28 bodů a umístil se na 14. nepostupovém místě. Srbsku se tak nepodařilo postoupit do finále poprvé od roku 2017.

Od roku 2022 Štěpán natáčí pro ESC arénu podcast Eurovizní pokec, který shrnuje aktuální dění okolo Eurovize. Postupně začal psát články na web a spravovat některé sociální sítě. Na Eurovizi miluje to, že může během jednoho večera procestovat celou Evropu a nasát různé kultury. Ve volné čase rád cvičí nebo navštěvuje koncerty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

zpět nahoru